ОЛЕКСА БОБИКЕВИЧ – НЕВТОМНИЙ СПОДВИЖНИК СТРИЙСЬКОГО КРАЮ

 9 грудня, в рамках культурно-просвітницького проекту «Цей день в історії» та з нагоди 120-ої річниці від дня смерті Олекси Бобикевича працівники сектору культури Стрийської районної державної адміністрації у Стрийському краєзнавчлму музеї «Верховина» організували  зустріч на тему «Олекса Бобикевич – невтомний сподвижник Стрийського краю». Він пішов у засвіти у 37 років та залишив чималу духовну спадщину.

Олекса Бобикевич, Євген Олесницький, Остап Нижанківський – ці визначні люди відіграли провідну роль у житті української громади Стрийщини, їх по-дружньому називали «Стрийською трійцею».

Олекса Бобикевич був працьовитою та скромною людиною, але одночасно і багатогранною особистістю – він і священик УГКЦ, і український політик, і письменник, і гімназійний педагог, і видавець, і один з організаторів кооперативного руху Стрийщини у Стрию та у с. Малі Дідушичі, і релігійний діяч, і активіст партії народовців, і голова товариства «Просвіта» у місті Стрий.

Ми ставили собі за мету через слово доповідачів розкрити всі грані талановитого українця стрийського краю.

Дякуємо отцю Мирону Гринишину за спільну молитву і за слово про Бобикевича – священика УГКЦ та релігійного діяча; заступниці директора краєзнавчого музею «Верховина» Зеновії Ханас за розповідь про Олексу Христофоровича, як про одного із визнаних лідерів стрийської громади на межі ХІХ-ХХ століть; громадській діячці Таїсії Гайдукевич за ознайомлення з Бобикевичем, як письменником і як педагогом; голові БФ громад «Рідня» Петру Маковському про оповідь, щодо участі Бобикевича у кооперативному русі краю.

Дякуємо всім хто долучився до вшанування великого українця.

Ольга БОДНАР,

головний спеціаліст сектору культури Стрийської РДА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*