ОСВІТНІЙ ФОРУМ

Давненько  не відвідував освітянські події в оф-лайн форматі. Спочатку COVID-19, а згодом війна… Більшість активностей відбувалось в он-лайн. Тому, безперечно, вже хотілось реальної зустрічі з фізичними потисканнями рук та обіймами з однодумцями та однодумицями, друзями та подругами, новими колегами та колегинями, всіма небайдужими до освіти людьми.

І ось така нагода у мене з’явилась, 24 вересня в Центрі Шептицького Українського католицького університету проходив освітній форум «Сьогодні заради майбутнього. Школа у воєнний час», який організувала і чудово провела класна команда від Центру інноваційної освіти «Про.Світ».

На захід зареєструвалось понад 200 учасників та учасниць зі всіх регіонів України, однак не всі змогли прибути в силу всім відомих обставин. Але ті, хто побували та взяли участь у форумі отримали нові функціональні компетентності щодо організації роботи закладів освіти у такий складний воєнний час.

Спікери та спікерки ділились власним досвідом у цій царині. Особливо щемно й боляче було слухати представниць регіонів, де й зараз тривають обстріли чи активні бойові дії. Моя ж участь полягала в кількох активностях: панельна дискусія “Школа – це безпечний простір”, фасилітація у форматі “Світового кафе” та власна майстерка (майстер-клас) “Управління школою під час війни”. День був достатньо насичений і захід тривав до 18.30. До речі, Стрийщину представляв не лише я, а й неперевершена моя колегиня Оксана Клепуц з якою ми уже неодноразово зустрічаємось у різних проектах.

А ще, це були незабутні зустрічі та спілкування з друзями по формату EdCamp Ukraine: освітнім експертом Миколою Скибою, головною редакторкою сайту nush.org.ua Вікторією Топол. Дистанційно долучався  освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Нарешті розвіртуалились зі справжньою захисницею освітніх інтересів народною депутаткою України Наталею Піпою. Також познайомився з переможцем Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артуром Пройдаковим і багатьма іншими цікавими людьми.

Як завжди, нові контакти, нові запрошення до співпраці. Також в рамках форуму відбулась презентація такого потрібного, на мій погляд, посібника Анастасії Аносової та Лариси Пєтушкової «Сьогодні заради майбутнього. Школа у воєнний і післявоєнний час». Частина форуму транслювалась в он-лайн і її можна переглянути у відеозапису на Фейсбук сторінці організаторів.

Велика увага приділялась ментальному здоров’ю та психологічній безпеці. Подискутували у вільних дискусіях і про поточний стан освіти. А ще були донати на ЗСУ, лотерея від організаторів. Як у таких випадках кажуть: повертався додому втомлений, але щасливий (добре, що встиг до комендантської години,  бо ж підозрілий був би вночі хлоп у вишиванці, піджаку та ще й з ноутбуком).

Щира подяка Центру інноваційної освіти «Про. Світ» за організацію і проведення такого необхідного у наш складний час форуму. Сподіваюсь на подальшу співпрацю в інших проектах.

                                 Сергій ЗАПІСОВ, директор Стрийської ЗШ І ст. №11.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*