ПЕРШІ ОБЕРЕГИ, ВИГОТОВЛЕНІ ВЛАСНИМИ РУКАМИ

У меморіальному музеї О. Бачинської, що у м. Стрию, триває міні-виставка робіт талановитої майстрині, художниці Наталії Лаганяк «Наші обереги». Представлені ляльки-мотанки в українських костюмах і картини з їх зображенням, в’язані ангелики.

Наталія Лаганяк не вперше у музеї О. Бачинської виставляє свої роботи на різних тематичних вернісажах і проводить цікаві майстер-класи. Мисткиня радо ділиться своїми знаннями і з до­рослими, і з дітьми. Нещодавно во­на в музеї навчала виготовляти ляльки-мотанки дивовижних ангеляток учениць 4-Б класу Стрийського ліцею № 7 разом з їхньою вчителькою З. Мельник.

Працює пані Наталія викла­дачем малювання у Братківській школі мистецтв вже 20 років. То­му спільну мову з дівчатками знайшла одразу й захопила їх у цікавий та дещо таємничий процес виготовлення оберегів. Також юні майстрині із захоп­ленням розглядали експонати виставки, обговорювали, які  ляльки-мотанки найбільше спо­добалися, порозглядали найдріб­ніші деталі костюмів.

Майстер-клас супроводжував­ся цікавою розповіддю про мину­ле і теперішнє, про звичаї україн­ців і, звичайно, результат заняття сподобався як дівчаткам, так і мисткині. А для музею, та й для себе залишили фото на згадку. Для більшості це були перші власноруч виготовлені ляльки-мотанки.

Наукова працівниця музею Романа Савчин каже, що радіє кожній такій зустрічі, кожному но­вому знайомству з талановитими художниками, майстрами на всі руки. Запрошує до співпраці мо­лодих митців, які мають що роз­казати та показати. Переконана, варто починати з міні-виставок, які  дають поштовх до творчості й по­дальшого зростання майстерності.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*