ПІСНЯ ПРО СТРИЙ ДО ДНЯ МІСТА

Молодь нині формує тренди і прогресивний напрям розвитку суспільства, генерує ідеї, які змінюють соціальне середовище. Стрий переживає справжній бум молодіжних ініціатив, громадських рухів, культурних заходів. Яскравим представником нової генерації є Олег КОВЕРДАН (на фото), співавтор медіа-проекту «Стрийські посиденьки», працівник Стрийського молодіжного центру. Нещодавно у Львові його було нагороджено Подякою, яку вручив Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації,  з нагоди Дня молоді.

І ось знову Олег здивував усіх. Презентував до Дня міста Стрия, яке відзначали 28 серпня, пісню «СТРИЙКО», текст до якої написав у співавторстві з Софією Держко. Її прем’єра відбулася у суботу, 27 серпня під час «Стрий-Органік- Фесту» та в ефірі Радіо «Голос Стрия» 90.0 FM. Також відзнято кліп, який можна подивитися на ютуб-каналі  «Стрийських посиденьок».

Пісня викликає захоплення. У кількох рядках викладено всю історію міста, знакові події, які вивчають у підручниках. Слова покладено на мелодію пісні «Стефанія» Kalush Orchestra, тобто, зроблено кавер-версію.  Олег розповідає, що фанат гурту, тим паче мав можливість минулого року взяти інтерв’ю у хлопців і навіть побажав їм виступу на «Євробаченні» та перемоги. Що і сталося цьогоріч. Відтоді пісня «Стефанія» є символом України і якнайкраще її мелодія підходить для висловлення своєї любові до рідного міста.

Олег у цьому кліпі виступив як дебютант-репер, бо спробував сам виконати пісню, а до приспіву долучилися учасниці молодіжного центру  Софія Лесишин, Марія Мурдза, Анастасія Ониськів. Звукозапис та скрипка: Олександра Ілечка.  Відзняли відео: Дмитро Ілечко та Станіслав Гаразд. Аерозйомку і монтаж проводив сам Олег Ковердан.

У кліпі частково використані фрагменти з вільних інтернет-ресурсів. А також відеокадри з фільму «Дім українського народу» і пісенного флешмобу «Батько наш Бандера» зі сторінки Стрийської міської ради.

Читайте, слухайте, дивіться. Любіть рідний Стрий. Цьогоріч День міста затьмарений війною та ось такі, світлі й патріотичні промінчики надії дають наснагу і бажання працювати й примножувати славу нашого краю.

«СТРИЙКО»

Стрийко мене колисав та завжди мене навчав.

І водив до річки Стрий, там з’явився голос мій.

Знаю стрийкові слова: «мова наша вікова».

Повертатимусь завжди, де магнолій є сади.

А Народний дім Просвіти має надпис на стіні,

Що не московити за корінням, а русини ми.

Знай своє місто, люби та поважай.

Бо це твоя громада, це твій рідний край.

Приспів:

Стрийко, стрийко, стрийко, Стрий!

Наше місто мало магдебурзьке право.

Вперше тут підняли український прапор.

А Франковий виступ підняв аншлаги.

Січове Стрілецтво тече в жилах наших.

Стрий бандерівська земля, всюди прапори УПА.

І лунає в кожній хаті:

Батько наш Бандера, Україна – мати.

А як не згадати «Скалу» в першій лізі,

Як наша команда пенальті забила!

Нижанківський, Бобикевич, а також Олесницький.

Бачинська, Колесса та танго від Бонді.

Сестри Музичук, брати Бебешко,

І звичайно, його патріарше блаженство.

Приспів:

Стрийко, стрийко, стрийко, Стрий!

Наше місто мало магдебурзьке право.

Вперше тут підняли український прапор.

А Франковий виступ підняв аншлаги.

Січове Стрілецтво тече в жилах наших.

Інформаційні партнери: Радіо «Голос Стрия» 90.0 FM, газета «ДієСлово»,  часопис «Гомін волі». До речі, місцеве радіо можна слухати на сайті нашої газети https://hominvoli.stryi.org. Шукайте банер «Голос Стрия» на головній сторінці і одним кліком з будь-якого ґаджета вмикайте радіо.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*