ПОДІЇ ТИЖНЯ

День пам’яті в Україні

День скорботи і вшанування пам‘яті жертв війни відзначається щорічно 22 червня у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Ми, стрияни, щодня бачимо у своєму місті мовчазне нагадування тої кривавої війни. Стрийська тюрма — сьогодні Меморіал «Борцям за волю України» — катівня українських патріотів, найкращих синів та дочок нашої землі. Ще досі достеменно не відомо, яких нелюдських тортур зазнавали в’язні і скільки їх назавжди спочило у цій «машині смерті».

У Стрию, 22 червня на території меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбулася поминальна панахида за участі духовенства Стрийської єпархії УГКЦ. У боротьбі за свободу ми платили і платимо величезну ціну. Пам’ятаймо!

 

Стрийські підприємці придбали автомобіль для фронту

Українці волелюбні та вільнодумні, але у час небезпеки вміють об’єднуватися заради спільної мети. Це наша особлива національна риса. Ми, як орган місцевого самоврядування, підтримуємо і вітаємо згуртованість громади, коли ціль – перемога України. І по можливості, розповідаємо про кожного, хто долучається до спільної справи.

Нехай це буде нагадування: як наші Захисники не мають спочинку між боями, так і ми не маємо права зупинятися і вчасно «подавати набої». Ми вдячні підприємцям нашого міста, які об‘єдналися, зібрали між собою кошти і придбали черговий автомобіль для наших воїнів. Ми на постійному зв‘язку з нашими оборонцями і точно знаємо, де саме зараз найбільше потребують цієї автівки. Нехай рятує життя наших Героїв! Разом до перемоги!

 

Перший у Стрийському районі клас безпеки відкрили у школі села Угерсько

 

Для захисту — потрібні знання. Учнів навчатимуть, як діяти у разі виникнення тої чи іншої надзвичайної ситуації. Для цього в школі с. Угерсько Стрийської громади з ініціативи рятувальників відкрили клас безпеки. «Тут будуть проводитись навчання щодо дій при виникненні надзвичайних ситуацій, попередження надзвичайних ситуацій, поведінки з електроприладами, поведінки в побуті з відкритим вогнем», – розповів Володимир Герович, заступник начальника Стрийського РВ ГУ ДСНС України.

Навчатимуть дітей, як себе поводити, коли виникла надзвичайна ситуація, вже з початку нового навчального року. Директорка школи Ірина Кизима розповідає, що тут будуть навчатися як учні початкових класів, так і старших.  Для наочності у кабінеті зібрали різноманітні прилади. Серед іншого це і протигази, і вогнегасник, а також чайник, плита і навіть телевізор. Навчатиме дітей, як безпечно використовувати цю техніку і спецзасоби вчитель цивільного захисту. Також на уроки запрошуватимуть рятувальників і інструкторів.  Поки що це єдиний такий клас у Стрийському районі. Проте, надалі планують відкрити схожі кабінети у кожній громаді.

(За матеріалами Стрийської міської та  районної рад)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*