ПОДРУЖЖЯ РЕСТАВРАТОРІВ З ХАРКОВА «ЛІКУЮТЬ» ЕКСПОНАТИ У СТРИЮ

До Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» завітали спеціалісти Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України Володимир та Тетяна Болотіни.  Відрадно, що незважаючи на складні обставини, які склалися в Україні, які глибоко ранили серце і душу кожного українця, і не тільки, які, здавалося б, зовсім не заохочують до творчої праці, відданих своєму улюбленому заняттю людей все ж не меншає.

Володимир Болотін – художник-реставратор творів з металу, шкіри та стародруків. Тетяна – художник-реставратор творів з тканини. До війни багато працювала з приватними колекціями. За плечима в обидвох досвід роботи у реставрації близько 30 років.  І навіть тоді, коли ти далеко від рідного дому, коли ти з болем дивишся на зруйноване рідне місто, ти знаходиш себе, бо віриш, що Україна є, була і буде! Так сталося у Володимира і Тетяни.

Для нас, музейників, ця зустріч, як дорогоцінна знахідка. Музейні предмети з роками зазнають руйнації і, звичайно, потребують реставраційних робіт. За браком коштів ця проблема з року в рік залишалася не вирішеною. Нині харківські реставратори провели попередній реставраційний огляд наших колекцій, створюють відповідну базу даних предметів, які потребують проведення невідкладних консерваційно-реставраційних робіт. Ці заходи дають змогу зберегти музейні предмети від подальшої руйнації.

Щодня ми є свідками їхньої скрупульозної праці. Де нам здається, що нічого не вийде, у них все вдається, все «лікується».  А ще, Володимир і Тетяна, незважаючи на перенесені труднощі, втрати, випробування, надзвичайно цікаві співрозмовники. Інтелігентні, толерантні, виважені. Їхня фахова консультація і праця є надзвичайно необхідною для нашого музею, адже в такий спосіб вони продовжують життя культурної спадщини України.

Віримо, прийде час, вони повернуться у рідний Харків, а у нас залишаться приємні спогади і плоди їхньої творчої праці. Бажаємо всім миру!

                                                                   Ірина ЛАЗУРКО, головний хранитель
фондів Стрийського краєзнавчого музею Верховина».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*