«ПОЛЯ НАДІЇ В УКРАЇНІ»

14 березня сектор культури Стрийської РДА долучився до спільного проекту «Переможні Поля Надії в Україні» разом з представниками громадських організацій та ВПО, а також брав участь у майстерці з виготовлення нарцисів, яка відбулася у приміщенні Культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського (позашкільний навчальний заклад польської національної меншини).

Поля надії – це всесвітня ак­ція, яку в 1957 році в Англії запо­чаткував та розпо­чав Фонд Марії Склодовської-Кюрі. В 1998 році в Польщі цю акцію ініціював хоспіс св. Лазаря в м. Краків. З тих пір вона триває до сьогодні і бере в ній участь по­над 40 поль­ських міст. У 2015 році акція роз­ширила кордони та набрала за­гально­українського масштабу під назвою «Поля Надії в Україні», коор­динатором якої є ГО Центр Просвітництва Ініціатив Підпри­єм­ництва ім. Миколая Рея поль­ської громади Львівщини (дирек­тор Тетяна Бойко).

У воєнних реаліях «Переможні Поля Надії в Україні» – це проект, що матиме два напрями на май­стерках: перший –  виготовлення нарцисів, а відтак у Вербну неділю благодійна акція збору коштів під церквами різних конфесій міста Стрия, під час якої кожен доб­ро­чинець взамін за відкрите серце отримає жовтий нарцис – символ надії; другий напрям – виготовлен­ня нарцисів і відправлення їх для наших захисників і захисниць ЗСУ на фронтові рубежі, як засівання «Переможного поля Надії».

«Сьогодні кожен з нас може вибрати свій напрям у проекті і відкрити своє серце, щоб допо­могти і наблизити нашу перемо­гу. Цьогорічний проект «Перемож­ні Поля Надії в Україні» – це знову Поля Надії у час війни. І війна диктує свої умови, свої органі­заційні моменти. Долучайтеся. Ра­зом ми робимо добру справу», – зазначає завідувачка сектору культури Стрийської РДА Іванна Шимків.

Олег ДУБ.