ПОРТРЕТ СУЧАСНОГО АВТОРА

Під таким  девізом 27 жовтня в центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича відбулась зустріч з українським прозаїком, поетом, драматургом, публіцистом, редактором та видавцем, головою обласної Львівської організації Національної спілки письменників України (2015-2021) Ігорем ГУРГУЛОЮ (на фото).

Нині він директор регіонального благодійного фонду «Меценат», редактор мистецького часопису «Нова неділя» та фронтової газети «Честь Вітчизни». Ігор Гургула автор більше тридцяти книг, багато з них відзначені нагородами та літературними преміями, в тому числі і міжнародними.

Модератором зустрічі була завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Надія Черепанин. У Стрию автор презентував нові твори, які вийшли друком нещодавно. Це «Вершник волі»: історичний роман про Євгена Коновальця та «Сосапа: Роман-хроніка» про нелюдське обличчя сучасної російсько-української війни, неочікуване і жахливе.

Вже після спілкування зі стриянами письменник залишив у соцмережі свої враження: «СТРИЙ! ЛІТЕРАТУРНИЙ ОЛІМП. Місто Стрий живе собі як усі міста світу – торгує, спілкується, відпочиває… Люд цього майже стотисячного полісу переймається власними проблемами і турботами. І нікому нема діла, що цієї пречудової днини, 27 жовтня, до Стрия завітав такий собі літератор Ігор Гургула. Місто, повторюсь, снує своїм ритмом. А письменник з двома сумками власних книг прямує до міської бібліотеки. І гірко міркує собі письменник: «Навіщо стільки книг ото двигаю? Добре, якщо на зустріч зі мною прийде з п’ять осіб». І я помилився. Прийшло не п’ять, а п’ятдесят! Серце моє тьохнуло і неймовірно зраділо. І нічого, що нас тільки п’ятдесят…. А ще 99 тисяч 950 залишились там, на вулиці при своїх справах. Так було завжди! І так буде до споконвіку. Адже у садах Академії гуляло приблизно стільки ж філософів. А люд Афінський внизу жив звичними буднями. Люди торгували, працювали на панів, мили і прибирали… І Братська школа у Львові мала зо сто учнів. Решта… Ну, ви зрозуміли… І Київський колегіум за часів Петра Могили…. Там, щоправда, налічувалось до двох тисяч спудеїв…. А решта – орали, сіяли, махали шаблями….

Ставши на духові, я постановив собі “відпрацювати” перед стриянами сповна і щиро. Здається, мене почули… За що я їм дуже вдячний. Наступного разу постараюсь привезти до Стрия щось НОВЕНЬКЕ! Дякую, стрияни! Ви кращі…».

Ігор Гургула під час зустрічі в бібліотеці розповів, що зараз працює над новим історичним романом про Андрія Мельника (робоча назва «Мливо»), який пообіцяв обов’язково привезти до Стрия.

Олег ДУБ.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*