ПОСПІШАЙТЕ ЗАВІТАТИ Й КАРТИНУ ПРИДБАТИ

22 січня у виставковій залі  меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбулося відкриття виставки-продажу творчих робіт викладачів художніх шкіл та відділів шкіл мистецтв Львівщини, керівників гуртків ЦТДЮ та позашкільних мистецьких закладів Львівщини, митців України під назвою «Мій Янгол».

Організатор: Громадська організація «Спілка творчих людей» (керівник Наталія Семків) за підтримки Управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації й КЗ ЛОР «навчально-методичний центр культури та мистецтв Львівщини».

З перших днів війни митці Стрийщини намагаються допомагати нашим захисникам у різний спосіб, зокрема активно волонтерять. Розповідають,  довго не знаходили сил і натхнення на творчій ниві та поступово все ж прийшло розуміння того, що і творчістю можна допомагати нашим воїнам, а ще арт-терапією повертати до життя тих, хто втратив дім, рідних.

Існує вислів: коли стріляють гармати – музи мовчать. Наші музи довели, що  мистецтво може бути найвищою формою політики, часом потужнішою за гармати.

Напередодні відкриття виставки «Мій Янгол» ГО «Спілка творчих людей» в другу річницю від дня реєстрації, 15 січня оприлюднили звіт діяльності.  «Рік був надзвичайно важким, адже де війна, там біль, розпач, сльози… Але як би там не було, життя триває, а у творчих людей і мистецтво повинно жити, розвиватися. Бо ж мистецтво загоює рани, лікує наші душі», – зазначає голова спілки Наталія Семків.

Згадаймо основні події спілки.  17 квітня минулого року в межах арт-проекту «Великоднє диво» провели виставку творчих робіт учнів шкіл мистецтв Львівщини на тему: «Нумо пензлику, танцюй – гарну писанку малюй» та вернісаж творчих робіт, композицій майстрів і аматорів образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва на під назвою «Весна. Великдень».

17 серпня відбулося  відкриття ІІ Всеукраїнської виставки творчих робіт «З любов’ю до України». Експозиція представляла роботи художників та майстрів ДУМ з різних куточків України.

Активно організовували майстер-класи. Протягом травня-червня за фінансової підтримки Благодійного фонду «Фонд громад «Рідня» відбулося ряд занять для дітей з числа ВПО. Їх проводили викладачі шкіл мистецтв: Наталя  Лаганяк,  Лілія Лунич (Братківська школа мистецтв),  Наталія  Семків-Ішутіна та Любов Мацюняк (Стрийська дитяча школа мистецтв) і народна майстриня з соломоплетіння Людмила Гарко.

Кожен з майстер-класів мав елементи національного виховання, заохочення до вивчення народних ремесел, історії загалом. Наприклад, плели зі  стрічок патріотичні браслети для бійців, а майстер-клас з петриківського розпису мав дуже актуальну назву: «Ой у лузі червона калина».

Слід згадати у серпні  проект «Робимо добро разом» (за фінансової підтримки Благодійного фонду «Фонд громад «Рідня»).  Розписали стіни біля школи мистецтв спільно з дітьми та дорослими з числа ВПО. Ескіз малюнку підготувала Любов Мацюняк. Тепер стрияни милуються яскравим міні-муралом проходячи повз чи прямуючи майданом Незалежності.

У вересні-жовтні працювали над розписом стіни у майбутньому реабілітаційному відділенні дитячої лікарні, що на проспекті Чорновола у Стрию. Постійно тривала робота з виготовлення сувенірів для продажу на ярмарках на допомогу ЗСУ.

Ось і виставка- продаж «Мій Янгол», яка триватиме протягом місяця, має на меті зібрати кошти для ЗСУ. Це гарна нагода опосередковано пришвидшити нашу перемогу. Чудова виставка з глибоким підтекстом створена надзвичайно талановитими майстрами. Кожен виріб чи малюнок – оберіг для наших безстрашних воїнів.

І саме українським захисникам дякували митці у день відкриття виставки за те, що мають можливість працювати і творити.  Нехай їхній талант і безмежна віра в перемогу додає наснаги усім, хто на своєму місці працює та наближає мир.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*