ПОВСТАНСЬКИЙ ВОГНИК У МУЗЕЇ

Минулого тижня в музеї-садибі родини Бандерів, що в м. Стрию,  відбулася цікава подія. Сюди завітало пластове новацтво, а також батьки і гості Стрийської станиці. Повстанський вогник був присвячений молодим рокам Степана Бандери, його участі у «Пласті». Діти уважно слухали розповідь заступника директора з наукової роботи Зеновії Ханас, яка як і її чоловік Микола Ханас,   пластуни зі стажем. Всі разом співали повстанські та стрілецькі пісні, проводили жваві пластові ігри.

Про свою участь в українському скаутському (пластовому) русі Степан Бандера в автобіографії згадує скромно коротко: «До Пласту я належав від 3-ої гімназійної кляси (від 1922 р.); у Стрию був у 5-му пластовому курені ім. кн. Ярослава Осьмомисла, а після випускного іспиту в гімназії – в 2-му курені старших пластунів «Загін Червона Калина», аж до заборони Пласту польською державною владою в 1930 р.».

За цими короткими формулюваннями криється період життя, що виразно вплинув на характер майбутнього керівника Організації Українських Націоналістів (ОУН). Всі подробиці про життя родини Степана Бандери бажаючі можуть дізнатися у музеї-садиби. Досвідчені музейні працівники знають багато історичних фактів про які в Інтернеті не прочитаєш.

                                                                                      Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*