ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА. СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

СПІЛЬНА ТВОРЧА РОБОТА – ЦІКАВА І КОРИСНА

Нарешті за вікном справжня зима! Раділи гуртківці Станції юних натуралістів, зокрема  учні 6-их та 7-их класів СШ №9 і виготовили для пташок  годівничку. Птаство буде задоволене і сите.  Повісили власноруч зроблену годівничку на дерево, що росте на подвір’ї рідної школи.

На гуртках вчать не тільки майструвати, а й багато розповідають про цікавий світ птахів. Ось, ви знали, що синиці – найчастіші гості годівниць? До речі, «синиця» – це не від кольору. У забарвленні більшості синиць ви не знайдете нічого подібного до синього кольору, хоч є і винятки. Назва звуконаслідувальна, від дзвінкого «сінь-сінь», або «зінь-зінь», яке можна почути від цих птахів.

Типова манера синиць – підлетіти, схопити їжу (наприклад, насінину) і поступитися місцем іншим птахам зі зграйки. Щоправда, інколи не без демонстрацій на кшталт «хто крутіший» – із розкриванням крил та сичанням. Горобці ж роблять інакше: всі намагаються дістатися до корму, нікуди не відлітають, їдять прямо у годівниці.

«Наші діти талановиті і добрі водночас, – зазначає директорка СЮН Оксана Кирилів. – Події  які зараз відбуваються в Україні знищують не тільки будинки, стратегічні місця, храми, цілі міста – вони травмують психіку, особливо у дітей. Тому дуже важливо відволікати їх, щоб вберегти психічне здоров’я. Найпростіший спосіб відволікання від стресу та заспокоєння дітей – це малювання і аплікація. Наприклад, на занятті гуртка «Флористика і фітодизайн інтер’єрів» маємо можливість «переключити» увагу на творчий процес: малювання, створення аплікацій з природнього матеріалу. Така спільна творча робота завжди цікава, корисна, захоплююча. Це чудовий спосіб проведення часу для дітей після школи».

Керівниця гуртків  «Юні квітникарі» та «Флористика і фітодизайн інтер’єру» Людмила Хрущ цитує  педагога, автора книжки про йогу для наймолодших Лорена Паджалунга: «Щоб гратися і бути щасливою, дитині цілком достатньо нашої любові і готовності робити щось разом з нею».

На гуртах, які вона веде вже готуються до весни,  поглиблюючи і розширюючи знання про ранньоквітучі рослини. Січень настільки був теплим, що вже пробудив від сну перші ранньоквітучі квіти. «Чекаємо на підсніжники, які можна побачити на території нашої Станції юних натуралістів. А поки відтворюємо їх тендітну красу  в своїх аплікаціях», – розповідає Л. Хрущ.

Нещодавно на Станцію юних натуралістів завітали вихованці академії програмування та робототехніки. Діти разом з Оксаною Кирилів  з цікавістю виготовляли ангелики-обереги з обгорток кукурудзи та розповідали про своє навчання комп’ютерній грамоті. «Рослини-символи, використані при виготовленні ангеликів, дарують людям: материнську любов – це материнка, здоров’я –  льон, силу –  овес. Такі людські цінності даруємо нашим рідним, друзям та воїнам ЗСУ, які нас віддано захищають», –  каже О. Кирилів.

Гуртківці СЮН з початку повномасштабної війни неодноразово робили патріотичні сувеніри, малювали картини для наших героїв на передову. Днями ж виготовляли подарунок для тата-захисника України. Дружній 2-а клас ЗОШ №5 разом з керівником Лідією Боженко на майстер-класі на Станції юних натуралістів радо вітали батька свого однокласника, який перебуває у короткостроковій відпустці. Він бойовий медик у лавах ЗСУ. Діти відповідально та завзято виготовляли маленькі сердечка з травомотанки, а по завершенні ще й разом погодували пташок у парку СЮН.

Змістовно і корисно проходять заняття у гуртках Станції юних натуралістів. Весною тут буде ще цікавіше. Незабаром виготовлятимуть шпаківні та інші цікаві  речі. А ще гуртківці беруть активну участь у тематичних конкурсах  і гідно представляють наше місто на форумах різних рівнів та здобувають призові місця.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*