ПРАПОР НАД СТРИЄМ

Знакова подія для Стрия та України. 33 роки тому, 14 березня 1990 року в Стрию над будівлею міської ради, поряд із червоно-синім прапором УРСР, вперше на території ще союзу встановили національний стяг.

Стрий став першим містом в Україні, в якому офіційно підняли національний символ. Встановили прапор Богдан Ботвин, Василь Бичко, Олег Бойко, Орест Галицький, Роман Дрімайло та Богдан Морквич. У цей момент, переповідають очевидці, в небі ключем пролітали журавлі.

Момент встановлення прапора був зафіксований на фотоплівці фотографом Едуардом Ушневичем та виданий як поштова листівка у 1999 р. Унікальні кадри у вільному доступі в інтернет-мережі.

Після Стрия жовто-блакитний прапор підняли також в інших містах і селах України: 2-го квітня – на будівлі міськради Дрогобича, а 3-го квітня – над будівлею Львів­ської міськради.

Рішення про встановлення націо­нального прапора 14 бе­резня ухвалив ви­конавчий комітет Стрийської міської ради на позачерговому засіданні. Йому пере­дувало засідання Стрийської крайової організації Народного Руху України, на яко­му була офіційно висловлена позиція про підняття жовто-блакитного пра­пора.

Олег ДУБ.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*