ПРАЦЮЄМО З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ!

Попри всі страхіття війни працівники бібліотек Стрийської МЦБС намагаються робити свій внесок у перемогу, адже навіть у такий складний час люди прагнуть спілкування і культурного дозвілля.

Бібліотечні працівники Стрийської громади міцно тримають інформаційний фронт, не припиняючи забезпечувати широкий загал користувачів достовірною інформацією за допомогою активних блогів, сторінок у соціальних мережах. Для більшого донесення інформації до мешканців громади і гостей плідно працює проєкт «Бібліовікно – світ інформації», це реклама бібліопослуг в вікнах бібліотеки, що виходять на центральну вулицю. Книжковим експозиціям в бібліовікні притаманні актуальність, динамізм, оперативність. Виставки в Бібліовікні сприймаються мешканцями та гостями міста як емоційна подія, що стимулює до прийняття рішення про вибір видання або послуги і не обов’язково це має бути користувач бібліотеки, це може бути пересічний мешканець або гість, який проходить повз бібліовітрину.

Бібліотекарі на протязі воєнного стану проявляють свою громадянську позицію. Ми займалися волонтерством та благочинністю : організовували благодійні збори коштів для військових, готували їжу для бійців територіальної оборони, військових, волонтерили на залізничному вокзалі (зустрічали евакуаційні поїзди), сортували одяг для переселенців. Акція «Благодійний вівторок для ЗСУ» (ліплення вареників при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці) працює і по сьогодні.

Користувачі, ВПО, які на даний час проживають у нашій громаді мають можливість отримати інформацію з працевлаштування, діє нова безкоштовна послуга – онлайн-реєстрація на платформі «ЄДопомога» від різних європейських організацій, використовуємо при цьому новітні технології, які є у наших бібліотеках.

Центральна міська бібліотека ім. М. Шашкевича давно практикує проведення культурно-просвітніх заходів, орієнтованих на певну категорії користувачів. Мешканці та тимчасово переселені члени  громади мають змогу відвідати наші просвітницькі заходи, подивитись кіно в бібліокінозалі, взяти участь у тренінгах, майстер-класах. Прикметою часу стали навчання першої домедичної допомоги, до яких залучалися волонтери представники Міжнародного Медичного Корпусу.

Особливу увагу працівники бібліотек приділяють дітям-переселенцям – це і обслуговування книгою, надання доступу до Інтернету, інтерактивні патріотичні майстер-класи, народознавчі свята, студії, працюють безкоштовні кінозали.

Колектив бібліотечних установ з готовністю відгукуються на участь у благодійних акціях, які проводяться в громаді. У бібліотеках нашого міста спільно з партнерами «Стрий FM», «ТелеЛан», «Fresh FM Стрий» проходить благодійна акція «Здай ворожу книгу – допоможи ЗСУ». Збираємо проросійські видання, отримані від реалізації макулатури кошти будуть спрямовані на потреби Захисників України. Ми сильні, адже ми маємо надійних друзів і багаторічних партнерів, з якими продовжується активна співпраця.

Незважаючи на воєнний стан бібліотеки Стрийщини працюють, підтримують своїх користувачів, створюють затишну атмосферу для мешканців громади. Намагаємось робити все для перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

Валентина БАРАНЮК,

провідний методист МЦБС.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*