ПРЕКРАСНЕ У ЗВИКЛОМУ І БУДЕННОМУ

Художнику Тарасові Сорочаку можна сміливо вручати почесне звання «Літописця Стрия» і зарахувати до найпрацелюбніших митців. Його натхнення, помножене на талант, у кінцевому результаті збагачує скарбничку міста мальованими шедеврами сакральних споруд, знакових місць чи просто  вулиць, на які очима митця дивимося зовсім по-іншому. Він спонукає нас побачити прекрасне у звиклому і буденному.

Ось і його ілюстрація каплиці Стрітення Господнього, що спору­джена у м. Стрию на вул. С. Банде­ри, зачаровує не тільки сніжною зимою, а реалістичністю та автор­ською манерою художника закар­бувати найнепомітніші елементи, зробивши їх виразними та зна­ковими. Картина написана у 2022 році акриловими фарбами й ми­моволі повертає нас до ще мир­ного минулорічного Стрітення.

Тарас Сорочак розповідає: «Ду­же люблю різноманітні новоріч­но-різдвяні картинки, тому одно­го разу вирішив розпочати серію ілюстрацій «Зимові етюди». На малюнках прагнув відобразити зимові, казкові вулиці, будинки, щасливих дітей, вдихнути у них магію Різдва. Особливе місце се­ред  етюдів займають ілюстрації з храмами Стрия. На одній із та­ких робіт зображено найновішу кап­личку міста – каплицю Стрі­тення Господнього. Часто про­ходжу повз неї і завжди милую­ся її красою. А ввечері, коли до­вкола купа різд­вяних вогнів та пухкого снігу, каплиця особливо красива».

Сьогодні ця картина ніби з далекого минулого. Полюбуй­мось та помріймо разом з ху­дожником про повернення до мирного життя, коли навколо знову буде панувати розмірений ритм міста, гуляти­муть усміхне­ні батьки з дітьми, не боячись почути сирени повітряної три­воги.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*