ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ ПРО НАРОДНИЙ ДІМ

«ДІМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

28 червня у  Народному домі м. Стрия відбулася довгоочікувана презентація художньо-публіцистичного фільму «Дім Українського народу»,   приуроченого до 120-річчя з дня його відкриття, яке святкували минулоріч. Останні кадри змонтовано у грудні 2021 року.

«Наші предки згуртувались і збудували будівлю, котра в умовах австрійської імперії була місцем для збору українців, «для нарад та забав», це значний внесок в культурно-політичне життя краю та піднесення української громади на вищий рівень. Багато чого «пережив» Народний дім, але і зараз це прикраса міста, осередок громадської роботи, політичного та національного життя», – зазначає автор ідеї створення кінострічки, директор Народного дому Олександр Ілечко.

Ідею підтримав та допоміг реалізувати громадський діяч Євген Тиченко, який написав сценарій та знявся у фільмі в ролі екскурсовода. Окрім пана Євгена у стрічці знімалися інші стрияни, які дотичні до розвою Народного дому, історики та музейні працівники: Петро Маковський, Наталія Почтовнюк, Віктор Мандзяк, Таїсія Гайдукевич, Тереза Лановенко, Діана Іваничук,  о. Іван Барабаш,  а також учні СЗОШ №7 й актори Дрогобицького театру.

Історичний екскурс про життя Народного дому Стрия перші глядачі дивилися на одному подиху. Після останніх кадрів фільму зала піднялася та оваціями вітала авторів й  усіх причетних до створення кінострічки.

Паралельно, у фойє Народного дому розгорнули виставку портретів з передової – художника, бійця добровольчого батальйону «Карпатська Січ», стриянина Василя Бичка.

_________________

На фото: творці фільму під час зйомок та кадри з фільму

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*