«ПРО ЩО МОВЧАТЬ КВІТИ»…

Літературно-мистецьке об’єднання «Лелітки»  це п’ять творчих і креативних панянок, стихій,  унікальних голосів,  квіток. Коли цей букет разом, він створює магічну ауру всеосяжної любові до слова, музики, витонченої поезії.

Днями у Стрийській міській бібліотеці ім. Маркіяна Шашкевича, попри сигнал тривоги та літню зливу, троє квіточок із цього букету вигравали веселкою та  бриніли струнами найпотаємніших почуттів  –  поезією та піснею пробуджували до життя.

Ольга Береза (незабудка), Зоряна Кіндратишин (орхідея) та Марія Пак (троянда) – це тріо, краще за найіменитіших психологів здійснили диво – дало можливість стриянам перезавантажитись та відчути приплив натхнення і бажання жити повноцінним життям.

Звучала поезія, музика, читали нові вірші, переглядали відеофільм про діяльність літературно-мистецьке об’єднання «Лелітки» і роздумували про сьогодення. Зоряна Кіндратишин та Марія Пак –  стриянки, Ольга Береза з Нового Роздолу та дуже любить наше місто, має тут багато друзів і тому залюбки в Стрию презентувала свою нову книгу «РЕЙЧЕЛ та родина Берешів». Роман з елементами фентезі нещодавно побачив світ у Львівському видавництві «Апріорі».

Упродовж зустрічі гості та «Лелітки» шукали відповідь на запитання: про що мовчать квіти? Творче тріо частково відкрило цю таємницю у поетично-музичних рядках, а дещо –  між рядків.

«Щиро дякуємо бібліотекарям за теплий прийом, дякуємо кожному, хто прийшов відвідати захід, дякуємо за щирі відгуки, за ваші оплески, за підтримку. Нам справді було дуже приємно бачити таку велику кількість поціновувачів українського слова. У переповненій залі, в тисняві, особливо відчувалась єдність нашого народу. Я вірю, що з такою підтримкою Україна переможе на всіх фронтах. Адже слово, мова – це потужна зброя!», – зазначає Зоряна Кіндратишин.

«Ніяка сила не здолає українське слово та пісню, ніякі вороги не обітнуть крила любові до рідної землі, ніяка нечисть не знищить квітів, що розцвітають у наших душах! Даруймо одне одному тепло сердець!», – наголошує Ольга Береза.

 

«У стінах завжди затишної та гостинної Стрийської центральної міської бібліотки «Лелітки», як ніколи, відверто і щиро розповідали про все, що мовчати не повинно. Через слово і музику передати всі барви власної душі. Хтось скаже, що зараз не час для подібних дійств, а я думаю, що зовсім навпаки – коли, як не сьогодні? Зараз, як ніколи, треба розуміти всю важливість сили мистецтва. Поки наші воїни обороняють нас, ми повинні не втрачати, а примножувати і будувати культурну душу нації.

Я дякую всім і кожному, хто вчора був з нами… Це насправді дуже важливо і щемно. Всі сяючі очі, посмішки, обійми і добрі слова – це на сьогодні, як тепла ковдра, яка зворушує, зігріває і захищає, а ще…дозволяє вірити і любити.

Мої рідні Лелітки! Як сказати так, щоб вмістити в слова всю мою вдячність?.. Вчора ми були фізично тільки втрьох, але я впевнена, що душею наша родина повністю була разом. Дякую, за те, що Ви є у моєму житті і в моєму серці. Для мене честь писати музику і співати ваші поезії.  Ще одні незабутні миті відбулися. Нехай цей день  буде ще одним доказом того, що Україна прекрасна і непереможна!», – емоційно висловила свої враження  Марія Пак.

Працівники книгозбірні залюбки організовують музично-поетичні зустрічі, які проходять цікаво та незабутньо. Кажуть, що Ольга Береза, Зоряна Кіндратишин і Марія Пак зачарували своїм талантом всіх присутніх.

«Зустріч була щирою і неймовірно емоційною. Гарний настрій, чудова музика, поезія не залишили нікого байдужими. Бо слово, пісня і перемога – нероздільні. На завершення творчого спілкування кожен мав можливість отримати автограф письменників, придбати їх книги. А також було фото на згадку. То ж пам’ятаймо: саме бібліотека – місце цікавих зустрічей. Творче спілкування в часі війни – як ковток свіжого повітря, таке необхідне, дуже важливе», – переконана директор МСБС Галина Цуцуп.

                                                                                  Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*