ПРОЕКТ ОБМІНУ МОЛОДІ

10 дітей з України та 10 з Польщі з 21 до 28 липня спільно пізнавали культуру наших народів через призму кухні, беручи участь у проекті «COOK IT U-P». Завдяки БФ «Фонд громад «РІДНЯ» Стрийський Молодіжний центр (директор Любов Костів) став партнерами проекту. Реалізується ж він за сприяння «Сузір’я Коростова – NGO Constellation Korostiv» у партнерстві з  Fundacja Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego за фінансової підтримки Польсько Української Ради Обмінів Молоді (Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży).

Такий обмін досвідом молоді особливо актуальний у воєнний час з огляду на те, як поляки активно допомагають українцям у важкий час долати труднощі. Молодь зі Стрийщини ретельно готувалася до зустрічі з однолітками Польщі. Зокрема, хлопці та дівчата власноруч приготували подарунки для поляків (при допомозі тренерок зі Світлиці Андрея Шептицького).

Місцем проведення Проекту «COOK IT U-P»  обрали чудове польське місто Люблін. Наша молодь була налаштована на спілкування та горіли бажанням «прокачати» власні вміння й навички, реалізувати свої творчі потреби, поділитись культурним надбанням власної країни.

«Кожен день нашого перебування у Польщі був насичений і різноманітний, –  розповідає Любов Костів. –  Вражені були з першого дня: ігри на тімбілдинг; командоутворення; велика гра; безліч комунікації  і не тільки. І це все трьома мовами: польською, українською, англійською. Наступного дня мали чудову нагоду милуватись красою Ботанічного саду м. Люблін. Окрім цього, «смачний майстер-клас» з виготовлення фруктового сорбенту серед безлічі квітів, трав та дерев доповнив позитивні емоції, що вирували в нашому товаристві. Продовжили за місцем проживання ще одним майстер-класом із виготовлення чізкейку. Та проводили репетицію, готуючись до вечору української культури.

Наступними днями знайомилися з польською кухнею та презентували українську. Готували журек, борщ, котлети по-київськи, овочеве рагу та вареники з грибами і капустою. Різноманіття страв з окремих регіонів та безліч способів їх приготування говорить про різнобарвність культур, де єдиний меседж – любов до рідної Батьківщини, до рідного краю та мови, як спільний посил до єдності та людяності через призму культур».

Незабутнім був вечір української культури, на якому наша талановита молодь щемливо виконала Гімн України, презентувала пісні українських композиторів, доповнюючи сприйняття розповідями про видатних музичних гуру. Підготували презентацію про карпатських мольфарів та знахарів і невеличкі подарунки, які виготовили для цієї нагоди.  А ще пригощали цілющим карпатським чаєм, трави для якого приготувала директорка СЮН м. Стрий Оксана Кирилів.

Учасники Стрийського Молодіжного центру та його директор Любов Костів приїхали додому, переповнені емоцій та ідей. Слідкуватимемо за цією спільнотою, яка не втомлюється дивувати креативом та невичерпною енергією. Тому впевнена, що далі буде …

                                                                                    Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*