
20 лютого в Україні відзначили День пам’яті Героїв Небесної Сотні. У Стрию вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулося
на території меморіального комплексу «Борцям за волю України» після відбою повітряної тривоги. Це додавало люті кожному по відношенню до окупантів та підкреслило вагомість події, яка зібрала небайдужих стриян, щоб в глибокій скорботі схилити голови перед світлою пам’яттю тих, хто на вівтар свободи і незалежності поклали своє життя. Серед них наші земляки – Андрій Корчак та Юрій Дяковський.
Вітер тріпоче синьо-жовті прапори та стрічки. Як дев`ять років тому в середмісті Києва, нині звучить піаніно у Стрию, як символ нескореного духу українців. Молодий музикант Євген Сов’як натхненно повторює композицію, яка тоді надихала до звершень, до акцій непокори владі, яка продавала Україну й ганебно втекла, під тиском патріотів, з руками по лікті в крові.
Нині вшановуємо тих, кого назвали Небесною Сотнею, хто загинув у Києві на Майдані, вулиці Грушевського та Інститутській, гинули за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі. І до честі держави – їх визнали героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присвоєно звання Героїв України.
До неба здіймається спільна молитва. Священнослужителі провели поминальну панахиду за усіх синів та дочок, які загинули за волю та незалежність України. Ємоційно звучить композиція «Ангели Майдану» у виконанні муніципального чоловічого хору «Каменяр» під диригуванням Степана Целюха.
Керівники міста і району, патріотична громада вшанували Героїв хвилиною мовчання, поклали до пам’ятників квіти шани та запалили свічки пам’яті. Серед них батько Юрія Дяковського та рідний брат Андрія Корчака, близькі друзі Героїв Небесної Сотні.
Отець Іван Барабаш, який неодноразово бував на Майдані, а згодом і у місцях дислокації українського війська на сході України, наголосив, що одвічна боротьба нашого народу має нарешті завершитися, бо надто дорогу ціну ми платимо за неї. «Я вірю в молитву і ЗСУ, – наголосив священнослужитель. – Є свідчення того, як молитва допомагає і оберігає наших захисників на війні. Молімося за живих і мертвих. Віра допоможе здолати все».
Згадаймо, як загинув Андрій Корчак під час мирного маршу в Києві 18 лютого 2014 року. У його кишені була вервечка і молитовник. А понівечене тіло майданівця Юрія Дяковського знайшли в річці Торець в квітні 2014 року. У спогадах звільненого із полону Віталія Ковальчука, Юрія били з особливою жорстокістю, бо був родом із Львівської області – відтак, автоматично ставав для бойовиків «лютим бандерівцем» та ще більшою загрозою. «Дяковський не перейшов на російську та не збрехав, що ходить до церкви Московського патріархату», – розповідав учасник Революції Гідності.
Міський голова Стрия Олег Канівець висловив слова подяки мужнім українцям, які ціною власного життя відстояли право країни на вільний європейський шлях. У часи Майдану він був народним депутатом України й перебував у вирі подій. Обурений, що досі немає обвинувачувальних вироків у справі розстрілу мирних протестувальників, які й стали Небесною Сотнею. Наймолодшому Герою було 17 років, а найстаршому – 82. Вони пліч-о-пліч стояли за європейський вибір України: без корупції, «договорняків», кумівства, зросійщення.
Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні та Героям війни, які віддали своє життя за свободу, незалежність та цілісність нашої держави. Українська земля – це земля Героїв. Від Маківки, воїнів УПА, борців-підпільників, Героїв Небесної Сотні, Кіборгів до кожного, хто захищає рідну землю нині.
Завершився реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні спільним виконанням духовного Гімну України «Боже, великий, єдиний».
Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.
Leave a Reply