РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ — НАЙМАСШТАБНІШИЙ ПРОТЕСТ У НОВІТНІЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

20 лютого в Україні відзначили День пам’яті Героїв Небесної Сотні. У Стрию вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулося

на території меморіального комплексу «Борцям за волю України» після відбою повітряної тривоги. Це додавало люті кожному по відношенню до окупантів та підкреслило вагомість події, яка зібрала небайдужих стриян, щоб в глибокій скорботі  схилити голови перед світлою пам’яттю тих, хто на вівтар свободи і незалежності поклали своє життя. Серед них наші земляки – Андрій Корчак та Юрій Дяковський.

Вітер тріпоче синьо-жовті пра­пори та стрічки. Як дев`ять років тому в середмісті Києва, нині звучить піаніно у Стрию, як сим­вол нескореного духу українців. Молодий музикант Євген Сов’як натхненно повторює композицію, яка тоді надихала до звершень, до акцій непокори владі, яка продавала Україну й ганебно втекла, під тиском патріотів, з руками по лікті в крові.

Нині вшановуємо тих, кого назвали Небесною Сотнею, хто загинув у Києві на Майдані, вулиці Грушевського та Інститутській, гинули за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі. І до честі держа­ви – їх визнали героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присвоєно звання Героїв України.

До неба здіймається спільна молитва. Священнослужителі провели поминальну панахиду за усіх синів та дочок, які загину­ли за волю та незалежність України. Ємоційно звучить ком­позиція «Ангели Майдану» у ви­конанні муніципального чоло­ві­чо­го хору «Каменяр» під дири­гуванням Степана Целюха.

Керівники міста і району, пат­ріотична громада вшанували Героїв хвилиною мовчання, по­клали до пам’ятників квіти шани та запалили свічки пам’яті. Серед них батько Юрія Дяковського та рідний брат Андрія Корчака, близькі друзі Героїв Небесної Сотні.

Отець Іван Барабаш, який не­одноразово бував на Майдані, а згодом і у місцях дислокації українського війська на сході України, наголосив, що одвічна боротьба нашого народу має нарешті завершитися, бо надто дорогу ціну ми платимо за неї. «Я вірю в молитву і ЗСУ, – наголосив священнослужитель. – Є свідчен­ня того, як молитва допомагає і оберігає наших захисників на вій­ні. Молімося за живих і мертвих. Віра допоможе здолати все».

Згадаймо, як загинув Андрій Корчак під час мирного маршу в Києві 18 лютого 2014 року. У його кишені була вервечка і молитов­ник. А понівечене тіло майданів­ця Юрія Дяковського знайшли в річці Торець в квітні 2014 року. У спогадах звільненого із полону Віталія Ковальчука,  Юрія били з особливою жорстокістю, бо був родом із Львівської області – відтак, автоматично ставав для бойовиків «лютим бандерівцем» та ще більшою загрозою. «Дя­ковський не перейшов на росій­ську та не збрехав, що ходить до церкви Московського патріар­хату», – розповідав учасник Революції Гідності.

Міський голова Стрия Олег Канівець висловив слова подяки мужнім українцям, які ціною власного життя відстояли право країни на вільний європейський шлях. У часи Майдану він був на­родним депутатом України й пе­ребував у вирі подій. Обурений, що досі немає обвинувачувальних вироків у справі  розстрілу мирних протестувальників, які й стали Небесною Сотнею. Наймолод­шому Герою було 17 років, а най­старшому – 82. Вони пліч-о-пліч стояли за європейський вибір України: без корупції, «договор­няків», кумівства, зросійщення.

Вічна пам’ять Героям Небес­­ної Сотні та Героям війни, які від­да­ли своє життя за свободу, не­залежність та цілісність нашої держави. Українська земля – це земля Героїв. Від Маківки, воїнів УПА, борців-підпільників, Героїв Небесної Сотні, Кіборгів до кож­ного, хто захищає рідну землю нині.

Завершився реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні спільним виконанням духовного Гімну Ук­раїни «Боже, великий, єдиний».

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*