РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

26 квітня традиційно у м. Стрию члени громадської організації «Союз Чорнобиль України Стрийщини» (голова Степан Михайлик) зібралися на мітинг-реквієм біля пам’ятного Хреста на розі вулиць Дрогобицької та Шумлявщини, встановленого з нагоди 10-их роковин аварії, щоб згадати тих, хто загинув у нерівній боротьбі з атомом. Поминальну панахиду відслужив сотрудник церкви Всіх святих українського народу о. Андрій Ремез.
.
Минув 36 рік аварії на Чорнобильській АЕС, але й на сьогодні це найстрашніша техногенна катастрофа ХХ століття, яка зачепила долі мільйонів людей. Вона показала і силу, і безпорадність людського інтелекту. Ті, хто залишилися живими, втратили найцінніше – здоров’я.
.
Цьогоріч увага до надважливого об’єкта була прикута 24 лютого, коли колона російських військ перейшла річку Прип’ять і увійшла в Чорнобильську зону в перший день війни. В Швеції, яка першою зареєструвала підвищення радіації після катастрофи 1986 року, нинішні новини з Чорнобиля призвели до масової купівлі йоду – його зараз не знайти в шведських аптеках. Через три з половиною десятиліття люди в Європі знову бояться чорнобильських радіоактивних хмар.
Москва тоді зробила, як казали екологи, два злочини – вирішивши будувати атомну станцію в 100 кілометрах від Києва, і вдруге, коли приховувала правду про аварію на ЧАЕС в 1986, наражаючи людей на радіоактивну небезпеку. Зараз – вдруге завдала чорнобильського болю Україні.
.
Про це говорили і в Стрию, вшановуючи пам’ять усіх, кого відносять до категорії «чорнобилець». Степан Михайлик зазначив, що їхня громадська організація перерахувала на потреби ЗСУ 9 400 грн. і якби не вік, та підірване здоров’я чимало ліквідаторів не задумуючись пішли б боронити Україну. На жаль, щороку все менше людей приходять у цей знаковий день – 26 квітня, щоб запалити лампадку та помолитися за вбитих «мирним» атомом героїв.
.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.
Газета “Гомін волі. Стрий” від 30 квітня

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*