РІК НЕЗЛАМНОСТІ СПІЛКИ СОЛДАТСЬКИХ МАТЕРІВ ТА ДРУЖИН СТРИЙЩИНИ

27 лютого сплив рік, як «Спілка солдатських матерів та дружин Стрийщини» активно волонтерить. Рік… 24.02.2022 р. –  дзвінки, страх, невідомість, 25.02.2022 р. – проводимо тренінги з невідкладної медичної допомоги, зустрілися засновниці спілки та було обрано напрямок допомоги: волонтерство для людей, які рятуються із зон бойових дій.

За підтримки обласної ради облаштували штаб допомоги ВПО в приміщенні колишньої їдальні ВПУ № 8 по вул. Осмомисла, 1.  Розповсюдили інформацію серед стриян і почалося: люди прино­си­ли речі щодня, щогодини, щохви­лини. Вже в перший день велике приміщення їдальні було запов­нене одягом, взуттям, теплими ковдрами, подушками, матра­цами, дитячими ліжками, посудом. Тисячна колона біженців з Києва, Ірпеня, Бородянки, Гостомеля, Харкова, Сум, Охтирки, Чернігова, Луганщини та Донеччини, Запо­ріжжя, Миколаєва, Маріуполя, Бердянська та інших міст і сіл України, яка проїжджала через Стрий, пройшла через цей штаб. Ми працювали по 12 годин на добу, єдине, що нас виганяло з при­міщення – комендантська година.

Отак все починалося. На даний час видано допомоги близько 97 тис. осіб. Працюємо на забезпе­чення ЗСУ, військовим шпиталям, пораненим та військовим меди­кам: медикаменти, перев’язка, одяг, теплі шкарпетки, постіль, теплі ковдри та коци, подушки, побутова хімія, засоби догляду.

Щотижня йдуть відправки у різ­ні напрямки. Надсилається допо­мога в дитячі будинки та будинки престарілих, адресна допомога для потребуючих з деокупованих територій.

З листопада минулого року налагодили виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток та химер. Робота кипить що­дня. Ми жартома назвали наш дружній колектив бджілки, бо в кожному куточку приміщення ки­пить робота, для наближення перемоги. Ця діяльність рятує кожного з нас від тривоги, паніки, страху. Ділимося радощами та бідами, підтримуємо один одного. В колективі волонтерять і стрияни, і ВПО, які знайшли в собі сили не тільки не впасти у відчай, але й допомагати ближнім.

Робота в співпраці з друзями волонтерами надихає та робить діяльність більш ефективною: Христина Борис, Оксана Гуда, Ольга Шобей, Леся Кара, Воло­димир Корч, Андрій Локтєв, Андрій Мацелко, Олег Душинський, Воло­димир Курилів, Мар’яна Клипко, Галина Олеськів, Тетяна Кравець, Ірина Борщ, Іванна Кос-Чорно­жицька та багато інших добрих, щирих сердець, які роблять вели­чезну роботу.

Дякуємо за допомогу та довіру Стрийській єпархії УГКЦ, Римо-католицькій громаді, церкві св. Михаїла. Дякуємо Львівській обласній раді та Євгену Гірнику за надане приміщення та відзнаку за волонтерську діяльність.

Ми будемо працювати до пере­моги, ми не втомилися!

Ірина ДРАПАЛЮК.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*