РІЗДВЯНИЙ ПІСТ: ЗВИЧАЇ ПРИКМЕТИ

28 листопада починається Різдвяний піст. Закінчиться він 6 січня. Це останній піст у році, який готує душу і тіло віруючих до зустрічі Різдва Христового. Цей зимовий піст ще має іншу назву – Пилипівський, оскільки починається одразу після дня пам’яті Святого апостола Пилипа.

Люди постять, щоб віддячити Богові за зібраний урожай та підготуватися до свята Різдва Христового. У цей період необхідно утримуватися від таких продуктів: м’яса, молока, яєць, сиру, вершкового масла, в деякі дні від риби.

Важливо пам’ятати, що під час посту в церкві не проводять обряди хрещення та вінчання. До того ж, не варто влаштовувати весілля в ці дні, адже піст присвячений молитвам, покаянням й очищенню від гріхів.

Наші пращури говорили: «Важливо не те, що в уста, а те, що з вуст». Тому, крім гастрономічних заборон, у них були й інші, пов’язані з поведінкою. Наприклад, з’ясування стосунків, лайка, помста та плітки вважалися великим гріхом.

28 листопада не варто прати речі подружжя разом. Це може призвести до серйозних розбіжностей та фінансових проблем.

Народні прикмети на 28 листопада

  • 28 листопада вже сніг лежить – згідно з прикметами, він до самої весни не розтане
  • Багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним
  • Сильний вітер 28 листопада – неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)
  • Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг
  • Мороз 28 листопада вдарив – нечиста сила зникне

Вірити чи не вірити, дотримуватися чи не дотримуватися посту вирішує кожен сам. Та все ж нехай цей піст очистить і тіло, і душу від вантажу образ і сумнівів, нехай разом зі святом у вашому житті відкриється чистий аркуш, на якому  будете писати нову історію свого щастя.

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*