
У читальній залі Центральної міської бібліотеки ім. М. Шашкевича відбулась презентація нового роману письменниці з Луганщини, члена Національної спілки письменників України, голови товариства вишивальниць Луганщини Лідії Сороки «Ненавиджу жінок», який присвячений подіям в Афганістані.
Представив авторку роману директор Львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга. Свій виступ пан Дмитро розпочав з компліменту стриянам: «Дуже люблю місто Стрий і бібліотеку, яка завжди радо зустрічає видавців і авторів. Стрий для мене місто глибоко культурної філософії. Воно позначене певною харизмою і свого шарму додають письменники, які тут живуть й творчістю яких захоплюються далеко за межами Львівщини».
Видавець поділився своїми міркуваннями про воєнний час, зазначивши, що попри сирени та страх люди знаходять час, щоб почитати. А далі була розповідь, як випадково познайомився з Лідією Сорокою, як глибоко зачепила його її творчість, як переживав, коли була під окупацією з 24 лютого, як вдалося вибратися та уникнути вивезення в росію, зрештою, залишитися живою. Бо за проукраїнські погляди мала усі шанси поповнити сумну статистику загиблих українців.
Після місяця під окупацією опинилася в Прибалтиці, а відтак з родиною приїхала в Івано-Франківськ. Презентовану книгу видали восени 2021 року. І ось тільки зараз авторка має змогу знайоми широке коло читачів з романом про таку, здавалося б, далеку і чужу Афганську війну. Сорока – це псевдо письменниці. Її прізвище в паспорті Воробцова.
«Лідія Сорока – геніальний трудяга. Вона не може не писати. Вона не може не любити Україну. Вона відповідає за високе слово. Вона бачила на власні очі страшні події Афгану і тепер пережила навалу москалів. Дочка Донського козака усім серцем любить Україну, українську мову і культуру», – зазначив Дмитро Сапіга.
Свій виступ Лідія Сороко розпочала з розповіді про себе, про те, як з 2014 року волонтерить, зокрема допомагала військовій розвідці. «Це моя 16 книга. Пишу здебільшого про армію, війну і кохання. Усі війни різні. Пишу тільки те, що бачила і що чула від хлопців. Пишу так, щоб читач мав простір для фантазії, міг щось додумати, побачити і зрозуміти, поспівчувати. Намагаюся залучати в твори історію України. Я глибоко релігійна людина, але користуюся містичними літературними прийомами», – так скромно презентувала пані Лідія свою творчість.
Є у її доробку, окрім прози, й вірші, які Лідія Сорока декламувала у Стрию. Залишаємо інтригою сюжетну лінію та назву роману для читачів, які цікавляться творчістю сучасних авторів. Натякнемо лише на те, що в усьому винне кохання.
Роман Кіндратишин, голова Стрийської спілки інвалідів війни ветеранів Афганістану, вручив Лідії Сороці подяку від воїнів-«афганців» за правдиве відображення історії України у своїх творах.
На завершення Дмитро Сапіга представив новинки видавництва, які побачили світ в цьому році. Зауваживши, що літературної полови «Каменяр» не видає. Під час неформального спілкування та автограф-сесії Лідія Сорока відповідала на різні запитання гостей презентації.
Директор МЦБС Галина Цуцуп подякувала гостям за змістовно проведений час, зазначивши, що спілкування, знайомство з Лідією Сорокою залишило найкращі враження у всіх присутніх.
Наталія КАРПЕНКОВА.
Leave a Reply