РОМАН З ІНТРИГУЮЧОЮ НАЗВОЮ «НЕНАВИДЖУ ЖІНОК»

У читальній залі Центральної міської бібліотеки ім. М. Шашкевича відбулась презентація нового роману письменниці з Луганщини, члена Національної спілки письменників України,  голови товариства вишивальниць Луганщини Лідії Сороки «Ненавиджу жінок», який присвячений подіям в Афганістані.

Представив  авторку роману директор Львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга. Свій виступ пан Дмитро розпочав з компліменту стриянам:  «Дуже люблю місто Стрий і бібліотеку, яка завжди радо зустрічає видавців і  авторів. Стрий для мене місто глибоко культурної філософії. Воно позначене певною харизмою і свого шарму додають письменники, які тут живуть й творчістю яких захоплюються далеко за межами Львівщини».

Видавець поділився своїми міркуваннями про воєнний час, зазначивши, що попри сирени та страх люди знаходять час, щоб почитати. А далі була розповідь, як випадково познайомився з Лідією Сорокою, як глибоко зачепила його її творчість, як переживав, коли була під окупацією з 24 лютого, як вдалося вибратися та уникнути вивезення в росію, зрештою, залишитися живою. Бо за проукраїнські погляди мала усі шанси поповнити сумну статистику загиблих українців.

Після місяця під окупацією опинилася в Прибалтиці, а відтак з родиною приїхала в Івано-Франківськ. Презентовану книгу видали восени 2021 року. І ось тільки зараз авторка має змогу знайоми широке коло читачів з романом про таку, здавалося б, далеку і чужу Афганську війну. Сорока – це псевдо письменниці. Її прізвище в паспорті Воробцова.

«Лідія Сорока – геніальний трудяга. Вона не може не писати. Вона не може не любити Україну. Вона відповідає за високе слово. Вона бачила на власні очі страшні події Афгану і тепер пережила навалу москалів. Дочка Донського козака усім серцем любить Україну, українську мову і культуру», – зазначив Дмитро Сапіга.

Свій виступ Лідія Сороко розпочала з розповіді про себе, про те, як з 2014 року волонтерить, зокрема допомагала військовій розвідці.  «Це моя 16 книга. Пишу здебільшого про армію, війну і кохання.  Усі війни різні. Пишу тільки те, що бачила і що чула від хлопців. Пишу так, щоб читач мав простір для фантазії, міг щось додумати, побачити і зрозуміти, поспівчувати. Намагаюся залучати в твори історію України. Я глибоко релігійна людина, але користуюся містичними літературними прийомами», – так скромно презентувала пані Лідія свою творчість.

 

Є у її доробку, окрім прози, й вірші, які Лідія Сорока декламувала у Стрию. Залишаємо інтригою сюжетну лінію та назву роману для читачів, які цікавляться творчістю сучасних авторів. Натякнемо лише на те, що в усьому винне кохання.

Роман Кіндратишин, голова Стрийської спілки інвалідів війни ветеранів Афганістану, вручив Лідії Сороці подяку від воїнів-«афганців» за правдиве відображення історії України у своїх творах.

На завершення Дмитро Сапіга представив новинки видавництва, які побачили світ в цьому році. Зауваживши, що літературної полови «Каменяр» не видає. Під час неформального спілкування та автограф-сесії Лідія Сорока відповідала на різні запитання гостей презентації.

Директор МЦБС Галина Цуцуп подякувала гостям за змістовно проведений час, зазначивши, що спілкування, знайомство з Лідією Сорокою  залишило найкращі враження у всіх присутніх.

                                                                                           Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*