ШАНУЙМО ПАМ’ЯТЬ І РУЙНУЙМО МІФИ

Традиційно, 1 січня,  у день народження Степана Бандери, стрияни приходять до пам’ятника Провідника ОУН-УПА, щоб віддати данину шани. Цьогоріч у Стрию пройшли два заходи з вшанування 114-ї річниці з дня його народження.  

В обідню пору представники влади, духовенство, депутати зібралися, щоб  спільною молитвою подякувати Батьку нації за правдиві слова і настанови. «Розпочинаємо наш переможний рік, як ніколи, впевнено і без страху. Ми нащадки Героїв! Слава Україні!», –  таким був лейтмотив віче.

Згодом патріотичний захід провели члени націоналістичних сил Стрийщини. Урочистою ходою вони пройшлися  від меморіалу «Борцям за волю України» до пам’ятника Степану Бандері. Модераторами віче були Ірина Дмитренко (Правий сектор) та Ростислав Готь (Конгрес Українських Націоналістів). Після спільного виконання Гімну України вони нагадали основні віхи життя Провідника.

Кожен українець має знати п’ять найважливіших постулатів, що заповів нам Степан Бандера:  опертя на власні сили в боротьбі; священне право кожного народу на самостійне державне існування; націоналізм для народу, а не навпаки; вождизм породжує диктатуру, а вождь – це прапороносець якому доручено нести стяг і передати в руки найдостойнішому та найвідповідальнішому; держава до нації, а не навпаки.

Виступи під час віче були полум’яними та перегукувалися із сьогоденням. Слово мали: племінник останнього Крайового Провідника ОУН у підневільні Україні Борис Юрович,  голова районного проводу КУН  Микола Магас,  станичний Стрийської станиці ОУН-УПА Ярослав Ільків, пан Степан поета з Миколаївщини, поетеса, голова Ліги Жінок Стрийщини Марія Звіришин, директор ліцею-гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького, заступник голови Стрийського міського проводу КУН Василь Король.

На заході були присутні численні делегації КУН з Миколаївщини та Сколівщини.

На завершення віче Ростиславу Готю вручили від  65-го батальйону, 103-ьої Львівської бригади Грамоту за активну громадську, національно-патріотичну позицію, безкорисливий, свідомий та особистий внесок у захист України. За підписом ТВО Командира в/ ч А-7077 полковника Володимира Іваницького.

Степана Бандери –  особистість неординарна та різнобічна. Про нього складено чимало міфів і легенд і перш за все завдяки владі срср. Його внесок у боротьбу за незалежність України колосальний, тому наше завдання –  вшановувати його пам’ять та руйнувати міфи, які нам нав’язала радянська, а відтак  російська пропаганда.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*