ЩОДЕННИК ЮНОЇ СТРИЯНКИ

Вихід у світ краєзнавчого видання, особливо з галузі мемуаристики, завжди подія для тих, хто цікавиться історією краю. Музей збагатився саме таким виданням –  щоденником молодої стриянки. Її перо охопило події з життя міста за період 1939 по 1945 роки. Ці мемуари побачили світ завдяки старанням їх видавця Ярослава Михайлюка, колекціонера, громадського діяча.

На рахунку пана Ярослава вже не одне цікаве видання, що вийшло друком у видавництві «Опришки» в Стрию. Події, описані у щоденнику дівчини Лілії, сприймаються з особливим щемом та тривогою. Адже описує вона дні і роки війни, бомбардування, пожежі, вибухи, вимушені переселення знайомих. Це дуже нагадує нас сьогодення. Очевидно, війна, коли б вона не відбувалась, несе з собою однакові емоції.

Незважаючи на події, ми знайомимося з внутрішнім світом молоденької дівчини, яка з нетерпінням чекає свят, тішиться молоденькою травичкою навесні, погожими днями влітку. І, звичайно, вона закохується, багато читає, захоплюється поезією, кіно.

Щоденник написаний гарною літературною мовою з легким забарвленням місцевих мовних зворотів тої доби. Завдяки щоденнику видавець зумів визначити, в якому будинку проживала авторка, тож помістив його зображення на обкладинку. Єдина заувага для читачів, що слово «пам’ятник» вимовлялося у тридцятих-сорокових роках минулого століття з наголосом на останньому складі. На жаль, при друці не передано цей нюанс. Краєзнавці, а також ті, що захоплюються історією подій другої світової війни, знайдуть у цьому щоденнику багато цікавих моментів.

      Зеновія ХАНАС, заступник директора з наукової роботи

краєзнавчого музею «Верховина»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*