СЬОГОДНІ КОЖЕН ДЕНЬ Є ДНЕМ ГЕРОЇВ

Такими слова розпочав своє звернення Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії до усіх, хто 23 травня  прийшов до  Меморіального комплексу «Борцям за волю України» в м. Стрию для вшанування пам’яті Героїв України – тих, хто віддав життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Помолитися та віддати шану Героям України прийшли сім’ї полеглих новітніх Героїв, військові, ветерани, духовенство, представники міської, районної влади та пересічні стрияни.  Молебень до Пресвятої Богородиці очолив владика Богдан Манишин у співслужінні зі священнослужителями деканату міста Стрия. Міський голова Стрия Олег Канівець, голова районної ради Михайло Лучечко, Пластуни поклали кошики з синьо-жовтими квітами до підніжжя пам’ятників Героям Майдану та Героям АТО.

Владика Богдан розповів історію двох жінок, які пережили тортури в Стрийській тюрмі, заслання на Сибір, та кулеметника УПА, який віддав своє життя в концтаборі, відмовившись зрадити свою родину та жити за подвійними стандартами. За словами єпископа, ці люди можуть пишатися не орденами та нагородами, але тим, що не зрадили свої цінності та свою країну. «Коли ми хочемо бути на місцях пам’яті про тих, хто любив Україну настільки, що для них життя в правді стало найсвятішим, ми маємо для себе вимолити і вибороти ту країну, в якій не буде подвійних стандартів. Ми можемо називати це утопією, але до цього треба прагнути заради тих, хто став зерном правди і любові, які вчать любити в особливий спосіб, щоб слово «любов» було для нас таким, яким ми живемо, можливо не часто говорячи про це. Нехай сьогоднішня наша молитва торкнеться тих родин, які відпустили своїх найрідніших для того, щоб вони створили нам спокій тут. Нехай молитва витре сльозу матері, котра вже не поверне свого сина, нехай наша молитва торкнеться серця  захисників і укріпить мужність у святому переконанні, що їхня жертва не буде змарнована», – наголосив єпископ.

Міський голова Стрия Олег Канівець зазначив: «Дату 23 травня для відзначення Дня Героїв встановили ОУНівці у 1941 році. Саме у цей день, три роки до того, вбили Євгена Коновальця у Роттердамі. Десятки років Свято Героїв було підпільним. Лицарі Київської Русі, козаки, гайдамаки, опришки, Січові Стрільці, вояки УНР, ОУН, УПА, герої Небесної Сотні та сучасної війни. Всі вони у різний час боронили нашу святу землю від ворогів. Своєю  кров’ю зберегли Україну до нашого часу і навіть у ці хвилини продовжують її захищати. Маємо двох Героїв Майдану і вже 12 наших краян полягло у війні з рашистами починаючи з 24 лютого. Хочеться, щоб цей лік втрат припинився, та  не від нас це залежить. Маємо загиблого земляка у Маріуполі. Два місяці не можемо забрати тіло. Це Гладій Роман з с. Бережниця. Троє – безвісти зниклі. Всі вони віддали життя у сучасній російсько-українській війні задля того, щоб фронт, який є на сході України, чи на півночі нашої держави, не підійшов до кордонів Львівщини.   Честь і слава цим Героям!

Євген Коновалець колись казав: «Для того, щоб здобути українську державу, в цьому має взяти участь вся українська нація. А у  відповідальний момент перед нами стоїть вибір – або ми творимо історію, або ми стаємо її жертвами». Сьогодні саме так і сталося. Хтось на передовій, хтось в тилу, але вся українська нація виборює і встановлює українську державу. Я переконаний, що наша українська нація є творцем сучасної, європейської України. І це завдяки нашим Героям, які своє життя поклали на вівтар боротьби за свободу й незалежність. Герої не вмирають!».

Голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко продовжив думку колеги. «Ми переживаємо часи, про які наші нащадки читатимуть в книжках. Ми справді опинилися у вирі історії. Цього року День Героїв набув ще глибшого змісту. День Героїв – це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої тисячолітньої держави, бо Герої – це завжди лідери, що ведуть за собою. День Героїв – це свято величі духу, символ незборимості української нації та її жаги до вільного життя на своїй рідній, Богом даній землі! Слава Україні! Героям Слава!», – наголосив пан Михайло.

У межах відзначення Дня Героїв отці Стрийської Єпархії УГКЦ благословили та окропили три автомобілі, які, в цей же день,  вирушили на передову. Один з них для українських військовослужбовців придбала громада Праги. Подяка за це  Петрові та Мирославові Батько за закупівлю та перевезення автівки в Україну. Два позашляховики та бус, завантажені допомогою воякам, попрямували до Авдіївки.

                                                             Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*