СПІВАК ЛЕСИК ЗМІНИВ ГІТАРУ НА АВТОМАТ

                   «ЗІРКА» В СТРИЙСЬКІЙ ТЕРОБОРОНІ

Півтора місяці, як у Стрийську тероборону вступив відомий співак і музикант Лесик (Олег) Турко, який відомий своїми жартівливими, запальними піснями. Маючи невелику перерву між караулами, радо поспілкувався телефоном з таємного місця перебування.

«Стрий моє улюблене місто. Він мені рідний по духу. Радо завжди приїжджав  з концертами, маю багато друзів, зокрема,  у волейбольній команді «Рись», навіть балотувався у народні депутати від Стрийського округу. На свято Миколая  постійний гість у місцевому сиротинці.  Тому після перших трьох днів війни я вирішив піти у військкомат –  і не у Яворові чи Львові, а саме у Стрию.  Розумів, що у Львові було б більше піару, але мені цього не треба», – так відповів мені Лесик на питання, чому саме в Стрию служить.

«Ще місяць до війни виступаючи з колективом перед бійцями в ООС я казав, що мені поміняти гітару на автомат, а потім звісно назад, – не проблема. Тому зібрався і 27 лютого приїхав записуватися в тероборону», – говорить далі знаменитість. Лесик розповів, що у свій час відслужив три роки у морфлоті в далекому Североморську і навіть побував тоді на Кубі.

Запитую, чи статус «зірки» допоміг без черги записатися в перший день? Лесик сміється і каже: «Звичайно, взяли з першого разу і без черги. Зірковість привертає увагу. Я вже дав 5 чи 6 інтерв’ю різним радіостанціям і виданням. Я не вбачаю у своєму вчинку чогось надзвичайного. Всі дивувалися, а дивуватися нема чого, бо я така сама людина, як всі. Мене дуже болить те, що відбувається. Я завжди був патріотом, а тепер і націоналіст, який готовий воювати за свою країну».

  • Лесику, чи є час на творчість?
  • Звісно, дуже мало часу на творчість. Та написав вже дві пісні. Вони трохи з нецензурщиною, але про москалів інакше не можна. Я вже виклав відео з їх виконанням у себе на сторінці у Фейсбук. Вони у бардовому жанрі, бо поруч з автоматом все одно лежить гітара.

Олег розповідає, що його побратими поважають і слухають, як офіцера, але й люблять пожартувати. Біля його ліжка повісили портрет молодого композитора в окулярах і підписали – «Лесик у молодості», а поруч поставили гітару. Коли є вільний час, то фотографується з місцевими хлопчиками та дівчатками, які прибігають познайомитися. Зворушливо отримувати малюнки від дітей.

Та загалом, загони тероборони серйозно готують до різних ситуацій, вчать стріляти й обороняти, тактики ведення бою. Куди їздять на відпрацювання повідомляти не можна. А ще по-черговий цілодобовий караул. Виділяється час на навчання і кілька годин на  баню у визначений день. «Муза» приходить, зазвичай, перед сном, після караулу. Тоді можна і гітару взяти в руки.

Я ж,  поки є зв’язок, «накидую» Лесику питання про атмосферу між бійцями, волонтерів, «диванних критиків» і перемогу.

Ось, що каже: «Зараз кожен робить, що може. Переконаний, що тільки в єдності сила. А любов до України – шлях до перемоги. Респект волонтерам, які 24/7 добувають те, що потрібно на передову. На  волонтерах тримається все. Я це реально бачу.  Є, і завжди були, й «диванні критики»  на яких не треба звертати увагу. Дай Бог, щоб усі російськомовні артисти прийшли до тями, показали свій патріотизм. Для мене мова ворога – це табу. Не можу спокійно читати чи дивитися, що москалі роблять з нашими людьми. А за дітей, я би то все вбивав і одного автомата було б мало.  Орки довели нас до того, що ми просто з ненавистю тепер сприймаємо все російське. Без матів дуже важко на таку тему говорити.

А перемога наша буде дуже-дуже скоро. Така допомога від усіх країн, а особливо від Англії та Америки, яку ми маємо, всиляє оптимізм. Їхня зброя гідно послужить задля перемоги України.  А ім’ям Бориса Джонсона варто буде не одну вулицю назвати в наших містах і селах. Дякую за увагу до моєї персони. До перемоги і до зустрічі на концертах у милому моєму серцю Стрию».

Ось такі вони, творчі люди. Не вагаючись, змінили кросівки на берці, а замість гітари взяли автомат.  Українці, ми не переможні!

На фото:  Лесик (Олег) Турко і стрияни Зеновій Медюх.

                                                                                 Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*