СПІВПРАЦЯ МУЗЕЙНИКІВ

8 березня  Стрийський краєзнавчий музей «Верховина» відвідали колеги з Долинського краєзнавчого музею Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина». Співпраця між двома інституціями має важливе значення для наших територій, які до середини ХХ ст. входили до одного історико-культурного простору.

З 2000 року в музеї «Бой­ків­щина» зберігається значна час­тина «Тростянецького архіву» родини Бандерів, яка була ви­явлена в 1997 році в храмі Пе­ренесення Мощів Святого Мико­лая с. Тростянець Долинського району. Слід відзначити, що у фондах Меморіального музею-садиби родини Бандерів є оци­фрована перша частина вказа­ного архіву. З метою отримати другу його частину було підготов­лено відповідного листа до ке­рівництва музею «Бойківщина». Директор музею Ксенія Циганюк люб’язно погодилася надати можливість його оцифрувати. Головним зберігачем фондів музею «Бойківщина» Надією Фендик було підготовлено до оцифрування 80 документів, а саме: книги доходів та витрат о. Андрія Бандери, листи, пошто­­ві повідомлення, квитанції, по­штівки, фотографії, гімназійні свідоцтва, ікони, молитовник тощо.

Під час обговорення питань щодо подальшої співпраці гості подарували директору музею «Верховина» Миколі Закусову збірники досліджень історії міста Долини та Долинщини.

Висловлюємо щиру подяку Ксенії Циганюк за можливість оцифрування архіву родини Бандерів, який суттєво доповнить музейну експозицію та фонди Меморіального музею-садиби родини Бандерів.

Діана ІВАНЧУК.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*