СТРИЯНИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ОБ’ЄДНАВЧОЇ ПЛАТФОРМИ КРАФТОВИКІВ

Стрияни взяли участь у створенні об’єднавчої платформи крафтовиків. «Круглий стіл» напередодні свят  відбувся при Дрогобицькій міській раді. «Сподіваємося на плідну співпрацю в Дрогобицькому регіоні. Наші організації ТІЦ «Стрий» та Просвітницький центр «Здоров’я» будуть брати участь у розвитку такої цікавої ідеї  в Дрогобицькому регіоні», – розповів директор ТІЦ «Стрий» Олександр Сікора.

Дрогобиччина – край не тільки відомих постатей, чистого гірсь­кого повітря, але й багатих при­родніх ресурсів. Серед яких – цілющі трави, квіти, лісові ягоди та плоди. Їхні властивості, лі­ку­вальні функції та багатий смак не перший рік поспіль вивчають спеціалісти факультету здоров’я людини і природничих наук Дрогобицького державного педагогічного уні­верситету. Відтак на факультеті з ініціативи до­центки кафедри біо­логії та хімії, кандидатки біологіч­них наук Світлани Волошанської виріши­ли популяризувати при­карпат­­ські збори чаїв. Так науков­ці об’єд­налися у громадську ор­ганізацію «Кузня здоров’я». Таку ідею впродовж кількох років обго­во­рювали на зустрічах з місцевим самоврядуванням, ад­же промо­ція крафтової продукції – це один із стратегічних векторів розвитку громади.

Про ідею створення «Кузні здоров’я», асортимент чаїв та плани на перспективу говорили за «круглим столом» у міській раді Дрогобича. Зустріч іні­ціювало Управління інвестицій та економічного розвитку ДМР, яке очолює Леся Лазунда. До діалогу запросили крафтовиків Дрого­би­ча та міст сусідів, а також представників релокованого бізнесу, Управління культури та туризму ДМР, КУ «Інститут міста Дрогобича».

Учасників «круглого столу» привітав міський голова Дро­гобича Тарас Кучма, який наго­лосив, що сьогодні продукція крафтовиків в усьому світі ко­ристується неабияким попитом і є тим магнітом, який приваблює туристів та місцевих мешканців. Оскільки саме крафтові вироби – екологічні та допомагають краще розпізнати регіон чи місто, яке представляють.

Ознайомила присутніх із ста­тутною діяльністю громадської організації «Кузня здоров’я», наявністю асортименту чаїв та планами подальшого розвитку Світлана Волошанська. За її словами, у лабораторіях факуль­тету здоров’я людини і природни­чих наук ДДПУ імені І. Франка не перший рік поспіль досліджують цілющі властивості різних при­карпатських трав. Відтак, виріши­ли об’єднати кращі із них у чайових композиціях. Відбирали трави за їхніми властивостями та дією на організм людини.

У ході бесіди відбулось пред­ставлення колективу ГО «Кузня здоров’я» – це низка науковців та доцентів педуніверситету, словом, велика когорта спеціалістів, які відповідають за різні напрямки роботи – збір сировини, її до­слідження, маркетинг тощо. При­сутнім же презентували та запро­понували продегустувати два різновиди трав’яних чаїв – «Чай кузня здоров’я» та «Дрогобиць­кий різдвяний». Частування від­бувалось під слайд-презентацію та аналіз складу чаїв, а також властивостей трав, з яких вони виготовлені.

Також у ході обговорення прозвучала думка щодо створен­ня в Дрогобичі об’єднавчої плат­форми крафтовиків, де б кожен виробник еко-продукції міг її пред­ставити та співпрацювати із іншими. Такою платформою може стати ГО «Кузня здоров’я».

До різдвяних свят, які на­ближаються, ГО «Кузня здо­ров’я» має на меті створити подарунковий бокс продукції – туди буде включено чаї, мед та інші крафтові вироби місцевих підприємців.Підтримаймо своє, бо воно найкраще!

За матеріалом Дрогобицької міської ради.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*