СТРИЯНИ – ПЕРЕМОЖЦІ НАЙПРЕСТИЖНІШОГО КОНКУРСУ БАЛЬНИХ ТАНЦІВ

Газета “Гомін волі. Стрий” від 30 квітня

Напередодні Великодня до рідного Стрия з Великобританії повернулися абсолютними чемпіонами Європи в європейській та латино-американській програмі в категорії до 14 років танцювальна пара – Давид Комарницький та Ангеліна Черковська. Одразу три перемоги здобули юні стрияни у Junior Blackpool Dance Festival. Тренер пари Ірина Марюк поділилася першими враженнями і розповіла про надскладну дорогу до перемоги.

«Ми мали чотири дні напруженої боротьби, боротьби за честь нашої найкращої країни у світі, боротьби за її ПЕРЕМОГУ тільки на танцювальному паркеті. Я дякую Господу Богу за те, що ми змогли в такий трагічний для нас час здійснити мрію наших дітей, подолати всі труднощі, які не передати словами, – зазначила пані Ірина. – В якийсь момент я вже думала, що нічого не вийде. До останнього в нас не було документів, бо вони до цього часу у візовому центрі в Києві. Я писала листи послам, ми їздили у Варшаву за новими візами. Долали шлях чотирма поїздами, а згодом і літаком, щоб діти змогли взяти участь у такому важливому для нас Блекпульському фестивалі, до якого готувалися 3 роки».
Ірина Марюк та «новоспечені» чемпіони дякують тренерам Олені Мартинюк та Роману Ковгану, які безкоштовно тренували дітей у Польщі і допомагали усім, чим могли, за неймовірну підтримку та віру в їхню перемогу. Дякують мотиватору Жені Борушко, який постійно був на зв’язку і підтримував та мотивував дітей, усім добрим людям, які допомагали та підтримували українську пару. Приємно, що організатори Блекпула ініціювали безкоштовне проживання для всіх українців, учасників та супроводжуючих на конкурсі.
«Найбільша моя гордість за «дітей війни», наших героїв – Давида та Ангеліну, які тренувались в надскладних умовах, під час сирен, – розповідає Ірина Марюк. – Психологічно це було настільки важко та страшно, що неможливо передати словами. Мені, як тренеру, потрібно було втамувати весь цей біль, всі свої тривоги та максимально їх заспокоювати, тримати спокій і мотивувати дітей, хоча в середині в мене все переверталося. І ми це зробили, змогли, бо ми українці – незламні та непереможні! Діти – це наше майбутнє, заради дітей потрібно долати все і йти до перемоги. В нас є надзвичайна сила духу і ми зможемо перемогти ворога, ми зможемо здобути перемогу і наша рідна Україна буде процвітати.
Багато всесвітньо відомих людей в танцювальному світі підходили до нас, вітали запитували як ми, де, куди далі їдемо? Ми гордо відповідали, що повертаємось додому, в Україну! Всі були шоковані, кажуть: «Як? Це ж небезпечно, діти мають бути в безпечному місці». А ми відповідали: « Що просто хочемо додому, в свою рідну Україну», після чого в людей наверталися сльози….. І ось, ми дома з перемогою!».
Стрий пишається своїми чемпіонами. Дякуємо, Давиду та Ангеліні за цілеспрямованість та працьовитість у досягненні своєї мети. Пара наполегливо тренувалася, бо немає таких танцюристів, які б не мріяли взяти участь у фестивалі в англійському місті Блекпул. Це найбільш престижний та відомий міжнародний фестиваль бальних танців у світі. Він проводиться щороку, починаючи з 1920 року. Через кілька років стрияни зможуть позмагатися і в дорослій категорії, повторивши свій цьогорічний тріумф на танцювальному паркеті у Великобританії. Дякуємо, що несете у світ славу про Україну і наше рідне місто Стрий. Дякуємо, що український прапор, як символ перемоги, знову був на найвищому п’єдесталі, як нагадування світу про стійкість і незламність українського народу.
_______________________
На фото: Ірина Марюк з чемпіонами
Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*