СТРИЙЩИНА ВІДЗНАЧИЛА ДЕНЬ ЗАХИСНИКА І ЗАХИСНИЦІ УКРАЇНИ

14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України й 80-ої річниці створення УПА Стрийщина вшанувала  всіх Героїв сучасної боротьби за свободу та всіх подвижників минулих століть.

Відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Герою України Тарасу Бобаничу (Хаммеру). Дійство пройшло на території ліцею (школа № 9), де воїн Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор” навчався. Тепер цей навчальний заклад носить його ім’я. Віддати шану Захиснику та вірному сину України прийшли батьки, дружина, військові побратими, представники влади, друзі, школярі та громада.

Біля каплиці Стрітення Господнього Стрийська РДА провела  святкові молитовні урочистості за участі військових, представників влади, духовенства, а також родин полеглих воїнів, щоб хвилиною мовчання та молитвою вшанувати пам’ять усіх Героїв, які віддали своє життя за мир та незалежність нашої держави.

Молебень до Пресвятої Богородиці очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященний владика Богдан Манишин, який привітав усіх захисників України зі святом.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник Стрийської РВА Богдан Янко та вручив нагороди за особистий внесок у здійснення відсічі військовій агресії російської федерації проти України, зразкове виконання військового обов’язку і з нагоди свята військовослужбовцям, представникам Національної гвардії України та Національної поліції, командирам добровольчих формувань територіальних громад та духовенству.

А біля меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбувся молебень за участі священників Стрийської єпархії, військових, представників міської ради та громадськості. Народний хор «Унісон» Братківської школи мистецтв та муніципальний чоловічий хор «Каменяр»  були потужним музичним обрамленням заходу. Також прозвучали патріотичні пісні у виконанні Михайла Золотухи, Петра Шабана і Віри Іванців.

Міський голова  Олег Канівець нагородив з нагоди свята військовослужбовців та представників патріотичних організацій міста (на фото). У своєму вітальному слові  головний акцент зробив на історії створення УПА, згадав героїчний шлях українців та сьогодення.

О. Канівець, зокрема, зазначив: «Ми поправу гордимося своїми захисниками. Тим, що сьогодні вони роблять на полі бою – подивований весь світ. Нас мають визнати, як міцну націю з сильною озброєною армією і яка не буде об’єктом, а буде суб’єктом міжнародної політики. Україна це вистраждала упродовж століть боротьби і також завдяки УПА. Нашу націю неможливо знищити. Українські захисники й захисниці сьогодні уособлюють героїзм та відвагу воїнів багатьох поколінь – усіх, хто протягом століть боронив ідеали свободи, відстоював державність і виборював незалежність. Сьогодні, вшановуючи захисників і захисниць, маємо сказати в ім’я пам’яті усіх, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за Україну – ми не підведемо, не зрадимо, ми відстоїмо і переможемо!».

Святкову академію, яка була запланована на 16.00 в МБК, довелося скасувати через масові атаки російської армії протягом тижня.

 

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*