СТРИЙСЬКІ НОВИНИ

Патріотизм і національна свідомість формуються з дитинства. У Стрию відбувся І Форум національно-патріотичного виховання в позакласній та позашкільній роботі. Символічно захід приурочили до Дня українського добровольця та дня, коли вперше в Україні, над будівлею міської ради у Стрию, встановили національний стяг. У форумі взяли участь працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників, управління освіти Стрийської міської ради та освітніх закладів громади.

Форум включав 4 пленарні панелі про громадсько-патріотичне, військово-патріотичне, екологічне та духовно-моральне виховання дітей. Педагоги розглянули традиційні та інноваційні технології, адже новий час потребує нових дієвих підходів для ефективної роботи.

У Стрийській РВА грамотами відзначили добровольців. 14 березня у Стрийській РВА урочисто привітали добровольців, які за покликом серця стали на захист України від ворожих посягань. Голова районної військової адміністрації Богдан Янко привітав бійців, подякував за мужність, відданість та патріотизм.

За значний вклад у розвиток та діяльність добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2», зразкове виконання громадянського обов’язку, високий професіоналізм, якісне виконання функціональних обов’язків під час охорони визначених об’єктів, виявлені при цьому честь і доблесть та з нагоди Дня українського добровольця, очільник Стрийщини та перший заступник голови РВА Андрій Вовчастий нагородили грамотами Стрийської районної військової адміністрації: Василя Здирка, командира добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2»;  Юрія Денкевича, добровольця добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2»; Михайла Вовка, добровольця добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2»; Володимира Кашубу, добровольця добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2»; Василя Старуха, добровольця добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2»; Сергія Колосова, добровольця добровольчого формування Стрийської міської територіальної громади «Курінь Стрий-2».

На фасаді школи в с. Довге встановили пам’ятні дошки захисникам України. 13 березня в Моршинській громаді на подвір’ї школи в с. Довге відбулися урочистості з відкриття та освячення пам’ятних дошок загиблим Героям Олегу Пекарю та Ярославу Левицькому — захисникам, які свого часу навчалися в цій школі.

Захід відбувся за участю керівництва громади, духовенства, шкільної молоді та громадськості. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя за волю України.

Зігріваємо захисників: 1000 флісок передала Стрийщина нашим бійцям. ПРАТ «Стрийська швейна фабрика «Стрітекс» — сучасне підприємство з іноземними інвестиціями, яке має багаторічний досвід у пошитті якісного робочого одягу — пошила 1000 флісок для наших військових.

Генеральний директор «Стрітекс» Галина Кремінець зауважує, що такий одяг пошитий за ініціативи шведського волонтера Йонаса фон Матерна за зразком спецодягу, який виготовляють для шведської армії.

Волонтер від початку війни активно допомагає українцям — турнікети, наколінники, біноклі, бронежилети, аптечки, паливо… Кошти на амуніцію для українських захисників Йонас збирає усім світом. А фліски вже передали декільком підрозділам ЗСУ. Варто додати, що фабрика і надалі підтримуватиме наших воїнів.

За матеріалами Стрийської міської ради та Стрийського РВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*