«СТРИЙСЬКИЙ ВЕРНІСАЖ» ФЕСТИВАЛИВ У ДРОГОБИЧІ

13 січня «Стрийський вернісаж»  взяв участь у благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ під час фестивалю «Ґаздиня фест», який вдруге відбувся  у Дрогобичі. Туристично-інформаційний центр «Стрий» (директор О. Сікора) представляв свою продукцію: вироби ручної роботи, патріотичну сувенірну продукцію.

У Дрогобичі частували смачною різдвяною випічкою, презентували свої громади та колядували. Масштабний фестиваль домашнього печива «Ґаздиня фест»  організувало Управління культури та розвитку туризму (керівниця Леся Татарська). Смачне свято об’єднало талановитих господинь всього регіону – Дрогобича, Стебника та сіл територіальної громади. Чого тільки не напекли вправні ґаздині на фестиваль: пампушки, струцлі, пляцки, тістечка, не забули й про головний символ свят – кутю та оригінальні українські канапки і напої. Усі різдвяні смаколики можна було скуштувати чи придбати за символічні кошти. Присутні, із перших хвилин дійства, обступили пишні столи із випічкою, яких було понад 40 та дегустували спечене.

Роботу вправних ґаздинь оцінювало компетентне журі, серед членів якого – міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, депутатка Дрогобицької міської ради Марта Слотило та голова журі – українська акторка кіно і театру Наталія Васько.

«Українці завжди тягнулися до світла та добра. І сьогоднішній фестиваль «Ґаздиня Фест» у Дрогобичі є яскравим свідченням того, як ми ревно плекаємо свої традиції, готуємо з любов’ю різдвяні смаколики та колядуємо. З вірою в наші ЗСУ маємо сподівання, що в наступному переможному році, фестиваль буде ще масштабнішим та об’єднає ще більше вправних ґаздинь», – наголосила акторка Наталія Васько.

Окрім смачної випічки та благочинної мети дійства, усі присутні досхочу мали змогу насолодилися щирою українською піснею та колядко: їх виконали Прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина», а також творчі колективи сіл територіальної громади. Вертепне дійство присутнім презентували дрогобицькі театрали.

Також на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських захисників. За задумом організаторів частину вилучених від фестивалю коштів буде скеровано на потреби українських воїнів, зокрема 67-го батальйону територіальної оборони.

Кульмінацією дійства стало визначення переможців смачного фестивалю. Кращих ґаздинь фесту обрали в кількох номінаціях: найкраща господиня 2023 року – Музична школа №2, найкреативніша господиня – із села Новошичі, найщедріший стіл – село Биків.

Як стверджують організатори свята – є сподівання, що дрогобицька «Ґаздиня фест» стане щорічним колоритним фестивалем міста та територіальної громади. Стрияни вражені розмахом та організацією дійства й мрію, щоб і в Стрию проводилися фестивалі й ярмарки, які пожвавлять інтерес до нашого міста та стимулюватимуть місцевих до творчості й благодійності.

Олег ДУБ. Фото О. Сікори.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*