СУМНА ЗВІСТКА З США

На 90-у році життя відійшов у вічність великий українець, меценат, член наукового товариства ім.  Шевченка з 1972р., професор міжнародної економіки, двоюрідний брат Провідника ОУН С. Бандери Володимир-Никола Бандера.

Народився в Стрию 11.12.1932 р. у родинному будинку Бандерівна Ланах (нині музей-садиба родини Бандерів. У 1944 році в 11-річному віці разом з батьками,  братом і сестрою змушений був покинути Батьківщину через переслідування більшовиків, виїхавши спершу до Німеччини, а у 50-х до США. Ще юнаком Володимир вступив до “Пласту” у Стрию, а за кордоном продовжив цю діяльність, також підтримував СУМ (спілка української молоді). Часто зустрічався в Мюнхені зі своїм двоюрідним братом – Степаном Бандерою, який переконав Володимира вчитися міжнародній економіці задля майбутньої користі Україні.

Закінчивши Університет у Коннектикуті 1954 р., працював доцентом (1960-1072 р.р.) Бостонського коледжу, а потім    професор Темпельського університету (Філадельфія). Згодом у Каліфорнії В.Бандера захистив докторат.   Автор понад 50 наукових праць і посібників англійською та українською мовами. Був редактором та автором статей у “Encyclopedia of Ukraine”.

З 1991 майже щороку, допоки було сил, приїздив в Україну, працював тут по кілька місяців, зокрема на запрошення Віктора Пинзеника читав лекції у Львівському державному університеті та інших ВУЗах України. Відвідував родину в Стрию, де і зустрічався з сестрами Степана Бандери Володимирою та Оксаною, а також в Старому Угринові, Івано-Франківську з родиною Антонович.

Саме Володимиру Бандері належить ідея відновлення та створення музею-садиби родини Бандерів у Стрию, також за власні кошти він облаштував сквер біля садиби. Незважаючи на життя за океаном, всім серцем любив Україну, переживав всі радісні і сумні події, зі своєю дружиною Ніною виростили і виховали трьох дітей: вже покійного Марка, Петра і Христину в рідних традиціях, які добре володіють українською мовою та, як і їхній батько, всіляко допомагають Україні.

У день 10-ліття Незалежності України та з нагоди освячення скверу біля садиби Бандерів зібрав у Стрию велику родину Бандерів з цілого світу…

Завжди будемо пам’ятати про внесок Володимира Бандери в розбудову нашої країни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*