СВІЧКА З НАТУРАЛЬНОГО ВОСКУ — ВЛАСНИМИ РУКАМИ

Сучасність диктує нові тренди і не тільки у моді, а й у захопленнях та хенд-мейді. Свічка стала невід’ємним атрибутом у буденному житті. Нам, українцям, зараз не до романтики, тому вчимося робити свічки, щоб при вимкненні світла вогник надії освічував наші оселі.

2 лютого арт-майстерня  «Творча com.ora» від БО БФ «Дон Калабрія Україна» (керівник Галина Карбан)  радо відкрила свої двері для проведення майстерки з виготовлення і декорування свічок з кольорової вощини та свічок із соєвого парафіну.

«Це було неймовірне дійст­­во, захоплюючий процес наро­джен­ня дива-свічки з натураль­ного воску, який ставав піддат­ливим від тепла наших рук і фор­мувався у красиві і елегантні свічки, – розповідає ідейна на­тхненниця щотижневих майстер-класів різного спрямування, головний спеціаліст сектору культури Стрийської РДА Ольга  Боднар. – Україна є країною унікальних ремесел, які є не­від’ємною частиною культури та побуту традиційного українсько­го суспільства, а географічне розташування нашої держави, її природні багатства сприяли і сприяють розвитку великої кіль­кості ремесел та художніх про­мислів.

З одного боку вони пов’язані із господарством та освоєнням природних ресурсів, а з іншого – є частиною духовної культури народу, оскільки відображають творчість та знання народу».

Сектор культури Стрийської РДА ще до війни активно вивчав та пропагував національні звичаї, відродження забутих ремесел. Триває промоція краю і в часі війни, тільки зараз змістилися акценти й проведення таких май­стерок стало багатофункціональ­ним. Це і терапія, й здобуття но­вих навичок, це вивчення історії й залучення вимушено перемі­щених осіб до тих національних, нематеріальних,  духовних скар­бів, якими вони були обділені.

Ольга Боднар каже: «Здавна ремесло виготовлення свічок з вощини і парафіну саме є тим дрібним виробництвом, що слу­гувало для задоволення особис­тих побутових потреб, на замов­лення чи продаж. Тішить, що ни­нішня майстерка дарує друге дихання у відродження забутих ремесел виробів з воску, який славиться своїми цілющими влас­тивостями, бо при згоранні ви­робляє фітонциди, які володіють імуностимулюючими властивос­тями для людини».

Серед учасників майстерки були діти та дорослі. Усіх задіяли в процесі виготовлення свічок, який став своєрідною медитацією, адже запах меду позитивно впливав на усі рецептори й піднімав  настрій, заспокоював стривожені війною душі. Можна було уявити себе середньовічним алхіміком, зану­рившись у магічну атмосферу творення краси  з стовідсоткового натурального матеріалу.

«Кожен з нас отримав відчуття єдності й відчуття частинки, клап­тика великого і незламного на­ро­ду, бо майстерка об’єднала практично всю Україну: і осіб з числа ВПО, і місцевих пред­ставників від арт-студії «KRE­DENS» та арт-пляц «Клаптик Надії», а також осіб з числа со­ціально незахищених категорій. Не втомлююся дякувати чудовій команді майстринь Галині Кар­бан, Тетяні Васкул та Надії Мухов­ській», – зазначає О. Боднар.

На згадку про майстер-клас кожен забрав з собою власноруч виготовлені свічки та позитивні емоції від цікавого й корисного спілкування. З нетерпінням че­катимемо нових творчих і корис­них зустрічей. Далі буде…

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото Галини Печко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*