
Сучасність диктує нові тренди і не тільки у моді, а й у захопленнях та хенд-мейді. Свічка стала невід’ємним атрибутом у буденному житті. Нам, українцям, зараз не до романтики, тому вчимося робити свічки, щоб при вимкненні світла вогник надії освічував наші оселі.
2 лютого арт-майстерня «Творча com.ora» від БО БФ «Дон Калабрія Україна» (керівник Галина Карбан) радо відкрила свої двері для проведення майстерки з виготовлення і декорування свічок з кольорової вощини та свічок із соєвого парафіну.
«Це було неймовірне дійство, захоплюючий процес народження дива-свічки з натурального воску, який ставав піддатливим від тепла наших рук і формувався у красиві і елегантні свічки, – розповідає ідейна натхненниця щотижневих майстер-класів різного спрямування, головний спеціаліст сектору культури Стрийської РДА Ольга Боднар. – Україна є країною унікальних ремесел, які є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства, а географічне розташування нашої держави, її природні багатства сприяли і сприяють розвитку великої кількості ремесел та художніх промислів.
З одного боку вони пов’язані із господарством та освоєнням природних ресурсів, а з іншого – є частиною духовної культури народу, оскільки відображають творчість та знання народу».
Сектор культури Стрийської РДА ще до війни активно вивчав та пропагував національні звичаї, відродження забутих ремесел. Триває промоція краю і в часі війни, тільки зараз змістилися акценти й проведення таких майстерок стало багатофункціональним. Це і терапія, й здобуття нових навичок, це вивчення історії й залучення вимушено переміщених осіб до тих національних, нематеріальних, духовних скарбів, якими вони були обділені.
Ольга Боднар каже: «Здавна ремесло виготовлення свічок з вощини і парафіну саме є тим дрібним виробництвом, що слугувало для задоволення особистих побутових потреб, на замовлення чи продаж. Тішить, що нинішня майстерка дарує друге дихання у відродження забутих ремесел виробів з воску, який славиться своїми цілющими властивостями, бо при згоранні виробляє фітонциди, які володіють імуностимулюючими властивостями для людини».
Серед учасників майстерки були діти та дорослі. Усіх задіяли в процесі виготовлення свічок, який став своєрідною медитацією, адже запах меду позитивно впливав на усі рецептори й піднімав настрій, заспокоював стривожені війною душі. Можна було уявити себе середньовічним алхіміком, занурившись у магічну атмосферу творення краси з стовідсоткового натурального матеріалу.
«Кожен з нас отримав відчуття єдності й відчуття частинки, клаптика великого і незламного народу, бо майстерка об’єднала практично всю Україну: і осіб з числа ВПО, і місцевих представників від арт-студії «KREDENS» та арт-пляц «Клаптик Надії», а також осіб з числа соціально незахищених категорій. Не втомлююся дякувати чудовій команді майстринь Галині Карбан, Тетяні Васкул та Надії Муховській», – зазначає О. Боднар.
На згадку про майстер-клас кожен забрав з собою власноруч виготовлені свічки та позитивні емоції від цікавого й корисного спілкування. З нетерпінням чекатимемо нових творчих і корисних зустрічей. Далі буде…
Наталія КАРПЕНКОВА. Фото Галини Печко.
Leave a Reply