СВІТЛО В НАШІЙ ДУШІ НЕ ЗГАСАЄ

Місцеві поціновувачі прекрасного знають, що у період новорічно-різдвяних свят за будь-яких обставин відбудеться відкриття  виставки творчості членів мистецького об’єднання «Стрий-КО». Голова товариства Дарія Михаць зорганізувала у цей нелегкий час як професійних митців, так і аматорів різних видів образотворчого і прикладного мистецтва. Назвали цьогорічний вернісаж актуально до сьогодення – «Світло Різдва».

Символічно й, зрештою, очі­кувано, щойно розпочалося офі­ційне відкриття виставки – світло вимкнули за графіком. Та це не зіпсувало настрій нікому, а на­впа­ки, додало певної таємничості дійству, яке чисельно зібрало при­хильників об’єднання «Стрий- КО».

Хто встиг до цього оглянути роботи, той обговорював свої враження від побаченого з ко­ле­гами. Хто не встиг – ловив кожне слово від тих, хто виступав. Як і годиться, на правах господаря виставку відкрив директор Стрий­ського краєзнавчого музею «Вер­ховина» Микола Закусов. Він привітав митців та поділився свої­ми першими відчуттями від по­баченого: «Є роботи, біля яких хочеться зупинитися та подума­ти, є на злобу дня. Та приємно, що творчі люди не зупиняються, а продовжують творити. Живемо тією ідеєю, щоб розширити наш мистецький простір й створити в Стрию картинну галерею. Вірю, що ми це втілимо в життя, бо на­справді є багато робіт, які варті уваги й того, щоб експонувалися на постійній основі».

Дарія Михаць свій виступ роз­почала з подяки тим, хто при­йшов розділити радість презентації традиційної, святкової експозиції від «Стрий-КО».

«Я надзвичайно рада, коли бачу живе спілкування, бачу, як люди оживають від сьогодення і від цього на душі стає тепліше. Художники – це фотографи  на­шого життя. Вони віддзеркалюють те, що вони відчувають, те, що бачить народ, те, що бурлить у нас всередині: засмучує чи зве­селяє. Радію, коли до нас при­єднуються нові учасники і цього­річ маємо двох художників, які вперше зі «Стрий-КО» презен­тують свою творчість».

Пані Дарія розповіла, що кож­на виставка їхнього товариства – це мистецьке відкриття. Пред­ставлені роботи  не повторю­ють­ся. Окрім картин, експонуються вироби з соломки, вишивка, картини зі шкіри, кераміка, на­мисто, художня ковка. Відзначи­ла певний творчий ріст майстер­ності окремих членів об’єднання, які відверто дивують новими напрям­ками в роботі та натхнен­ням – це Юрій Палій та Сергій Будяков.

«Мені цікаво спостерігати, чи ми ростемо, чи деградуємо, – каже Д. Михаць. – Тому закликаю всіх до діалогу. Давайте по-роз­мірковуємо, що в нашому мис­тецькому об’єднанні слід зміни­ти, на що звернути увагу, до яких форм роботи повернутися, як оживити спілкування на рівні митець – глядач. Важко зараз митцям, як і всім. Якщо пекар бе­ре і пече хліб,  художник має брати в руки пензлі й малювати. Не дарма ми нашу виставку назвали «Світло Різдва». Це про світло у широкому значенні слова. Бо світ­ло в нашій душі не згасає».

Саме своїм внутрішнім світ­лом присутні осяяли виставку і, справ­ді, зуміли діалог перевести у неформальне спілкування, де митці, чиї роботи представлені на виставці, аматори творчості, по­ціновувачі мистецтва ділилися емоціями, враженнями, тим, що турбує.

До сліз вразив коротенький виступ художниці Мар’яни Демі­дової з Горлівки. Мисткиня нині проживає в нашому місті й усю лють від ненависті до рашистів, через яких довелося залишати рідне місто, виливає на полотно. Вона долучилася до виставки й представила кілька робіт, зокре­ма картину «Крах імперії», де бачимо падіння кремля.

Марія Груба поділилася своїм сновидінням з далекого мину­лого, яке закарбувалося їй у пам’яті й зараз вона втілила його у картину на різдвяну тематику та в темних тонах. Такі воєнні реалії. Боже дитятко з’являється на світ у глибокій темряві та дарує про­мінчик надії усьому людству.

       

Ігор Мельник, який завжди при­вертає увагу своєю авангардною творчістю, представив дві робо­ти: «Киця» з серії «Березневі коти» й «Букет щастя». Як викладач    художнього училища, пан Ігор загострив питання того, що оди­ниці з їхніх випускників в май­бутньому залишаються у профе­сії, продовжують малювати, творити в інших мистецьких жанрах. А чому це відбувається? Бо молоді люди не хочуть пра­цювати, а одразу прагнуть заро­бітків, не розуміючи того, що тільки багаторічна наполеглива праця пробиває художнику дорогу до визнання, успіху, добробуту. А для об’єднання «Стрий-КО» запропо­нував створити групу в соцмере­жі, де кожен учасник зможе пре­зентувати свою творчість та ви­ставляти на продаж власні робо­ти. Так роблять багато митців й інтернет нині дає широкі мож­ливості не тільки для творчої реалізації, а й для того, щоб ху­дож­ник відчував свій рівень.

Багато говорили про само­реалізацію митців. Разом мріяли та планували. Була й критика, певне розчарування та усі роз­мови зводилися до єдиного ба­жання – перемоги України. Тоді, на думку багатьох, розкриється творчий потенціал ще з більшою силою. Повернеться бажання творити й  виставки «Стрий-КО» будуть ще колоритнішими, вра­жаючими та об’єктивно кращи­ми.

Заходьте на «Світло Різдва» від «Стрий-КО», відкривайте нові імена та по-новому подивіться на тих митців, яких вже знаєте. Без емоцій і вражень не залишитеся. Надихніться творчістю інших, щоб і собі світитися упродовж усіх свят.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*