СВІТОВИЙ РЕКОРД У ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

28 червня о 14. 00 годині відбулося одночасне рекордне онлайн-виконання пісні «Ой у лузі червона калина», яка стала неофіційним гімном війни в Україні. Стрияни масово у вишиванках зібралися на майдані Незалежності й заспівали разом з українцями з інших регіонів, іноземцями та діаспорою з 47 країн світу. Атмосфера у Стрию була святкова. Патріотично налаштовані містяни прийшли цілими колективами, щоб у такий спосіб відзначити День Конституції.

До масштабного дійства долучилися також українські зірки, дипломати, військові та бізнесмени. Львів був головним місцем заходу. Нагадаємо, українська народна пісня «Ой у лузі червона калина» була гімном українських Січових Стрільців. За однією з версій, написав цю пісню у 1914 році поет Степан Чарнецький. Спершу пісня зазвучала у місті Стрий, а далі її підхопили в інших галицьких містах і вона стала стрілецьким гімном.

Волонтери ГО «Майдан Стрийщини» вирішили в особливий спосіб підготуватися до Дня Конституції та встановлення рекорду. Кожен з членів організації вдягнув білу футболку, на якій спереду зображено когось з рідних, хто нині на передовій, а на спині –  одна зі статей Конституції.

Акція, яку присвятили Дню Конституції України, за наймасовішим виконанням пісні «Ой у лузі червона калина», увійшла у «Книгу світових рекордів Гіннеса».

За матеріалами Стрийської міської ради

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*