ТЕАТР «ПЕРЕЛАЗ» ПІДТВЕРДИВ ЗВАННЯ НАРОДНОГО

Гарна новина для усіх стриян – народний театр «Перелаз» (режисер, керівник колективу Тетяна Андреїшин), який функціонує при міському Будинку культури, напередодні  Міжнародного дня театру, що  відзначається щорічно 27 березня з 1962 року, захистив своє звання народного колективу.

На рідній сцені перед компетентним і строгим журі, об’єднані творчою ідеєю та жагою до визнання глядачем «перелазівці» продемонстрували інсценізацію  поеми-містерії Т. Г. Шевченка «Великий льох». Нестандартні театральні прийоми, цікаве режисерське бачення актори-аматори блискуче втілили у своїх образах.

«Ми захистили звання «народного». Хвилюючий момент, адже поставили твір Тараса Григоровича «Великий льох». Досить складна поема-містерія, яку я особисто зрозуміла після двох місяців репетицій. Глибока, філософська, повна символів та образів. Хочеться розбирати кожне слово, кожну фразу», – поділилася власними емоціями учасниця театру Крісті Березянська.

Кажуть, театр – це фабрика емоцій. Справді, кожен, хто хоча б раз був на виставі, байдужим до цього виду мистецтва не залишиться. Когось дійство на сцені вражає до глибини душі, а гра акторів змушує плакати чи сміятися, когось дивуватися, аплодувати, вимовляти такі любі вуху кожного актора слова: «браво», «на біс». Головне, що апатичним рідко хто залишається.

Пам’ятаєте відому  фразу Шекспіра: «Світ – театр і ми всі в ньому актори». А наш Сковорода доповнив: «І кожен грає ту роль, на яку його поставили».  Вітаємо Народний театр «Перелаз»  та з нетерпінням чекаємо прем’єри у Стрию для широкого загалу. Професійна комісія тільки підтвердила високий рівень майстерності стриян, а відгуки перших глядачів складаються тільки з компліментів. Режисерка та актори вдячні та таку підтримку і пообіцяли, що повторять свій виступ.  Залишається запастися терпінням і чекати анонсу вистави.

 Наталія КАРПЕНКОВА. Фото зі сторінки театр «Перелаз» у фейсбук.