ТРАГІЧНІ СТОРІНКИ УКРАЇНИ У ВИТИНАНКАХ

У меморіальному  музеї Ольги Бачинської, що у  м. Стрию, на відвідувачів чекає нова міні-виставка авторських робіт Лілії Лунич під промовистою назвою «Трагічні сторінки історії України». Вісім витинанок ілюструють найбільш знакові події нашої історії – Голодомор, Революцію Гідності та російсько-українську війну. Авторка вперше для широкого загалу презентує серію робіт, об’єднаних актуальною нині темою.

«Сьогодні усім нам дуже болить за Україну. У цих витинанках мої переживання, творче переосмислення і пам’ять про всіх українців, що поклали своє життя у боротьбі за незалежність України», –  розповідає  мисткиня.

У прев’ю до виставки Лілія Лунич написала: «Українська нація на шляху свого становлення пережила чимало болю, страждань і переслідувань. Її нищили і морили голодом, катували і вбивали, висилали в концтабори. Впродовж століть українці пережили не один геноцид… Але не зважаючи на всі ці трагічні події, наш героїчний народ вистояв і зберіг державність, на яку сьогодні знову посягає ворог. Як сотню років тому, так і зараз, ворог той самий – росія – жорстока, підступна і людиноненависна.

Ми, українці, не маємо морального права забувати трагічних сторінок рідної історії, попри весь біль утрат і страждань. Слід пам’ятати, переосмислити і винести важливі уроки з цього болючого національного досвіду. Пам’ятаймо ціну нашої державності! Бережімо пам’ять про героїв усіх визвольних змагань, що зберегли для нас Україну. Не забудемо тисячі українців, що стали жертвами антилюдських насильницьких ідеологій. Сьогодні історія національної боротьби триває і пишеться на наших очах кров’ ю найкращих синів України. Будьмо гідні їхніх подвигів та самопожертви. Новітню історію України ми напишемо як переможці!».

Поціновувачі таланту художниці, майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, викладачки Братківської дитячої школи мистецтв Лілії Лунич пам’ятають  її майстер-класи з петриківського розпису та експозиції  авторських ялинкових прикрас, зокрема, вишитих  з лампочок, вироби з дерева, паперу, витинанки, новорічні віночки та кульки, авторські картини на осінньому листі. Центральною темою творчості майстрині завжди виступає любов до рідної землі, розвиток української культури та збереження народних традицій. Багатогранність таланту мега позитивної і зажди усміхненої Лілії Лунич, впевнена, ще не раз дивуватиме нас.

                                                      Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*