
10 лютого, з нагоди відзначення Дня Державного Герба України у меморіальному музеї Ольги Бачинської у м. Стрию відбулася майстерка з тематичною назвою «Тризуб єднання». Діти вчилися ліпити з солоного тіста державний Герб, а ще розмовляли про Україну, про державні символи нашої держави та героїчну війну, яка дала нам зрозуміти, що основою будь-якої держави є її національні символи, а символом нашої незламності і єдності є Тризуб.
Під час майстер-класу всі присутні мали можливість доторкнутися до історії, а головне своїми руками із тіста виліпити слово ВОЛЯ, бо саме воно зашифроване у тризубі.
«Символічно, що у день шаленого ракетного обстрілу, поміж повітряних тривог, кожна дитина із пшеничного лану (із тіста) ліпила волю своєму народу, своїй землі, – каже організаторка майстерки, головна спеціалістка сектору культури Стрийської РДА Ольга Боднар. – Направду, Тризуб єднає як дітей із різних регіонів України, так і малих, і великих українців. Тризуб символізує нашу нескореність і силу.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до майстерки, бо лише єдиним фронтом можемо творити мир. Переконана, що сонячний тризуб засяє і воскресне наша славна Україна».
31 рік тому, 19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради України був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба, ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
17 лютого на майстерці «Мальований рушник єдності» продовжили через спільнодію утверджувати наміри кожного українця як наймолодшого, так і настаршого йти до перемоги.
«Вже майже рік ми сміливо відстоюємо кордони України і гідно перемагаємо завдяки нашій непохитній єдності. Сьогодні збереження єдності є архіважливим мірилом творення переможного миру в нашій державі/ На нас рівняються інші країни, адже єдиним фронтом на захист Вітчизни стали і малі, і дорослі українці, – наголошує О. Боднар. – Створюючи «Мальований рушник єдності», ми знову єдині у прагненні захистити українську свободу. Вишитий рушник єднає із багатовіковими нашими звичаями і традиціями та майбутнім України. Учасники майстерки з різних куточків України чітко знають, що український дух не злякати ні авіацією, ні артилерією, ні ракетами, бо він – міцніше сталі з вибитими традиційними українськими орнаментами.Тому ми малюємо, співаємо, танцюємо, їмо смаколики та своїми руками і душею творимо віру в переможний мир».
З’єднаний мальований вишитий рушник учасники майстерки передали через волонтера Івана Чепіля до військових, на фронтові рубежі. Там захисники підпишуть його, а відтак повернуть у Стрий. Організатори майстерок хочуть подарувати його краєзнавчому музею «Верховина».
Стрийська районна державна адміністрація висловлює щирі слова вдячності майстрам із арт-студії «KREDENS» та за спільнодію арт-майстерні «Творча com.ora» від БО БФ «Дон КалабріяУкраїна. А ще дякують навчально-методичному центру культури і мистецтв Львівщини за сприяння та підтримку на мистецькому фронті.
Олег ДУБ.
Leave a Reply