«ТРИЗУБ ЄДНАННЯ» ТА «МАЛЬОВАНИЙ РУШНИК ЄДНОСТІ»

10 лютого, з нагоди відзначен­ня Дня Державного Герба Украї­ни у меморіальному музеї Ольги Бачинської у м. Стрию відбулася  майстерка з тематичною назвою «Тризуб єднання». Діти вчилися  ліпити з солоного тіста держав­ний Герб, а ще розмовляли про Украї­ну, про державні символи нашої держави та героїчну війну, яка дала нам зрозуміти, що осно­вою будь-якої держави є її націо­нальні символи, а символом на­шої незламності і єдності є Тризуб.

Під час майстер-класу всі при­сутні мали можливість доторк­нутися до історії, а головне свої­ми руками із тіста виліпити слово ВОЛЯ, бо саме воно  зашифро­ва­не у тризубі.

«Символічно, що у день ша­леного ракетного обстрілу, поміж повітряних тривог, кожна дитина із пшеничного лану (із тіста) ліпила волю своєму народу, своїй землі, – каже організаторка майстер­ки, головна спеціалістка сектору культури Стрийської РДА Ольга  Боднар. – Направду, Тризуб єд­нає як дітей із різних регіонів України, так і малих, і великих українців. Тризуб символізує нашу нескореність і силу.

Щиро дякуємо всім, хто до­лучився до майстерки, бо лише єдиним фронтом можемо твори­ти мир. Переконана, що соняч­ний тризуб засяє і воскресне наша славна Україна».

31 рік тому, 19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради Ук­раїни був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба, ним став золо­тий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

17 лютого на майстерці «Ма­льований рушник єдності» про­довжили через спільнодію утверджувати наміри кожного українця як наймолодшого, так і настаршого йти до перемоги.

«Вже майже рік ми сміливо відстоюємо кордони України і гід­но перемагаємо завдяки нашій непохитній єдності. Сьогодні збе­реження єдності є архіважливим мірилом творення переможного миру в нашій державі/ На нас рівняються інші країни, адже єди­ним фронтом на захист Вітчизни стали і малі, і дорослі українці, –  наголошує О. Боднар. – Створю­ючи «Мальований рушник єднос­ті», ми знову єдині у прагненні захистити українську свободу. Вишитий рушник єднає із багато­віковими нашими звичаями і традиціями та майбутнім України. Учасники майстерки з різних куточків України чітко знають, що український дух не злякати ні авіа­цією, ні артилерією, ні ракетами, бо він – міцніше сталі з вибити­ми традиційними українськими орнаментами.Тому ми малюємо, співаємо, танцюємо, їмо сма­колики та своїми руками і душею творимо віру  в переможний мир».

З’єднаний мальований виши­тий рушник учасники майстерки передали через волонтера Івана Чепіля до військових, на фронтові рубежі. Там  захисники підпишуть його, а відтак повернуть у Стрий. Організатори майстерок хочуть  подарувати його краєзнавчому музею «Верховина».

Стрийська районна державна адміністрація висловлює щирі  слова вдячності майстрам із арт-студії «KREDENS»  та за спіль­нодію арт-майстерні «Творча com.ora» від БО БФ «Дон Ка­лабріяУкраїна. А ще дякують навчально-методичному центру культури і мистецтв Львівщини за сприяння та підтримку на мис­тецькому фронті.

Олег ДУБ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*