ЦЬОГОРІЧНИЙ РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП – ЦЕ ВІДПОВІДЬ НА БІЛЬ СЬОГОДЕННЯ

Минулого року ми знайомили наших читачів з роботою депутатського корпусу Стрийського міської ради в умовах війни. Кожен ділився своїми думками, планами. Розповідали про те, що встигли зробити з обіцяного перед виборами і що поставили на паузу.

Певним відкриттям для широкого загалу стала депутатка від політичної партії «Голос», новачок у депутатському статусі Олеся Шакало-Ольшанецька. Її ентузіазм та серйозний підхід до роботи й впевненість у тому, що попри війну можна багато чого зробити викликає захоплення.

Депутати фракції «Голос» минулоріч зініціювали і, головне, втілили в життя сміливу й креативну ідею створити депутатський вертеп. Не одразу інші колеги підтримала цю ініціативу та врешті-решт вдалося не просто переконати, а й організувати вертеп, який багатьох дивував та викликав повагу до того, що роблять міські обранці. Адже зібрані кошти, близько 17 тисяч гривень,  від коляди вони скерували на благодійність.

У 2023 році вирішили продовжити традицію спільного вертепу.  Організацію  знову взяла на себе Олеся Шакало-Ольшанецька, але цього року вмовляти нікого не довелося. Окрім того, багато хто долучився і допоміг в реалізації задуманого, зокрема колеги по фракції Мирослав Карпінський з дружиною Марією, Анжела Марголич, Орест Йосипчук.

Про те, як тривала підготовка й про амбітні плани депутатського вертепу в нових, воєнних реаліях, ми вирішили дізнатися у безпосередньої організаторки та ідейної натхненниці.

«Наш цьогорічний Різдвяний вертеп – це відповідь на біль сьогодення. Дійство, яке прославляє народження Христа, висвітлює проблему війни українців з російськими окупантами та віру у перемогу добра над злом. За новим сценарієм у сценках-імпровізаціях використані сучасні популярні «крилаті» фрази з максимально цікавими гумористичними нотами. У сюжеті вертепу з’явився новий персонаж – Борис Джонсон, який веде діалог з Іродом – уособленням Путіна, – розповідає  Олеся Шакало-Ольшанецька. –  У вертепі задіяно 14 дійових осіб та троє професійних музикантів з інструментальним супроводом скрипки й акордеону. Заслуговує на увагу творчий підхід депутатів-учасників вертепу, які внесли свою лепту до написання сценарію, основу якого зробила надзвичайно креативна особистість – директор Олексицької школи Шакало Тетяна Василівна. Вінчівки допоміг написати місцевий поет Ігор Борщик.

У громаді колядуватимемо усім, хто запросив, зокрема, депутатам, місцевій владі, підприємцям. А зібрані кошти будуть спрямовані на потреби 65 батальйону 103 бригади ТрО. Також маємо намір самі завітати до захисників та подарувати бійцям дух Різдва. Щоб іти своїм національним шляхом, який освячується кров’ю вже кілька століть, ми повинні берегти свою ідентичність, а це мова культура, традиції! «Тому не бійтесь, буде перемога! Надійсь на ЗСУ і Бога!» Бажаю нам вистояти, а всім іншим – порозумнішати!».

Для багатьох людей Різдво –  це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, у колі близьких по духу людей.  Та Різдво – це  нагода задуматися про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства. Хоча цьогоріч різдвяний настрій затьмарено війною та дух свята ми не втрачаємо, а навпаки, додаємо нового колориту й благородних місій, які маємо втілювати у життя.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*