ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ПОЕТЕСОЮ ЛЕСЕЮ ПАВЛІВ

15 листопада  у читальній залі бібліотеки ВСП «Стрийський фаховий коледж  ЛНУП» відбулася творча зустріч з поетесою Стрийщини, педагогом, громадською діячкою, членом Національної спілки письменників України – Лесею Павлів. Зі вступним словом виступила завідувачка бібліотекою Анна Фецич.

Народилася Леся Павлів 10 січня 1949 в мальовничому опільському селі Підкамінь Рогатинського р-ну Івано-Франківської області. Середню школу закінчила в с. Черчі  (саме тут у 30-х роках жив Богдан Лепкий, але про нього Леся нічого не чула, бо письменник був під забороною). Особливе значення для формування світогляду майбутньої поетеси мали роки навчання на філологічному факультеті Київського педагогічного інституту імені М. Горького (1966—1970 роки). Після успішного закінчення педагогічного інституту, Леся Павлів працювала вчителем української мови та літератури у місті Сколе на Львівщині, а потім — у Стрийському технікумі механізації і електрифікації сільського господарства. У цей час вона продовжила літературну творчість, беручи активну участь у літературно-мистецькому об’єднанні “Хвилі Стрия”.

Перша збірка Лесі Павлів «Не покидай мене, любове» побачила світ у 1990 році. У 1993 році у видавництві «Бойківщина» вийшла друком друга книга поетки — «На перехресті вітрів», яка пронизана духом безмірної любові до рідного краю і його жителів. Коли було проголошено незалежність України, у видавництві «Каменяр» вийшла нова поетична збірка «Мелодії мого краю» (1994 рік), яку поетка присвятила своїм батькам. Після невеликої перерви у видавництвах «Бойківщина» та «Щедрик» вийшли збірки: «Коли десь заплаче скрипка» та «Океан душі моєї» (2001 рік), а незабаром — книги для дітей: «Я маленька українка», «У рідній хатинці», «Ой та зимонька-зима», «Пісня про Яринку», «Вірні друзі», «Солодка потіха», «Під крилом долі». Це вже був 2005 рік. Цікаво, що за свідченням письменниці, у підготовці до випуску книг допомагають діти: Андрій і Леся, які успішно закінчили факультети живопису і графіки Львівської художньої академії та ілюструють усі її книги.

Леся Павлів розповіла здобувачам освіти про творчі віхи свого життя, творчий шлях, знайомство з відомими письменниками та майстрами пера, захоплюючу роботу над своїми поетичними збірками. Леся Павлів із захопленням ділилася своїми враженнями від книги « І сипляться дні позолотою осені…».

Поетеса читала свої поезії та дарувала позивний та ліричний настрій усім учасникам творчого заходу. Учасники творчої зустрічі відчули атмосферу трепетного слова, душевності, затишку і тепла. Нашим здобувачам освіти та викладачам дуже сподобалася зустріч, яка пройшла на одному диханні та запалила в наших серцях вогник щастя та любові до поезії».

В залі були присутні групи: Т-11(куратор Красницька Б.В.), ОФП-11 (куратор Гурмус М.В.), Е-11(куратор Дуда П.М.), БЗ-11(куратор Айхлер У.І.).

Сподіваємося, що поетична стежка Лесі Павлів буде ще довгою і багатою. Приєднуємося до думки М. Шалати, який, аналізуючи доробок поетеси, зазначив: “Яке місце буде відведене її творчості в багатій талантами українській поезії, Леся Павлів не задумується… Девізом їй слугують слова геніального Івана Франка: “…нехай пропаде моє ім’я, але хай росте і розвивається український нарід”.  Наприкінці зустрічі  Леся Павлів подарувала нашій бібліотеці свою книжку: «І сипляться дні позолотою осені…» (Львів, 2019).

На завершення нашої зустрічі  працівники бібліотеки і заступник директора з виховної роботи Наталія Баран  щиро подякували Лесі Павлів за те, що Вона прийшла до нас з своїми чудовими віршами, за небайдужість до поетичного слова, за поетичний вогонь у її душі. Ми бажаємо Вам здоров’я, довгих років життя і успіхів на Вашій поетичній ниві.

Працівники бібліотеки ВСП «Стрийський фаховий коледж  ЛНУП».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*