У Стрию відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

16-17 липня відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию.  Протягом двох днів, вірні молилися до Пречистої Діви перед чудотворною іконою за наших військових та просили перемоги і миру для України.

Молитовні святкування відпусту до Ліської чудотворної ікони, датованої 1570 роком, розпочалися в суботу, 16 липня Великою Вечірнею з Литією, яку очолив Преосвященний владика Тарас. А відтак, вірні зі священниками катедрального храму молилися співану вервицю та Святу Літургію.

Відпустові урочистості продовжилися в неділю 17 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священнослужителів та за участі численних прочан очолив владика Тарас.

У часі богослужіння, єпископ звернувся до присутніх з проповіддю, розважаючи духовним змістом євангельського уривку 5-ої неділі по Зісланні Святого Духа. А в контексті Відпусту до Ліської чудотворної ікони, владика Тарас зазначив, що ті, хто привезли цю ікону до Стрия “серед буремних часів лихоліття війни, переслідувань, терору теж мали різні цінності, різні багатства, але коли довелося їм покинути рідні землі і йти на чужину, взяли свою найбільшу цінність – ікону своєї Матері. І це свідчення віри сьогодні особливо промовляє до нас, що теж проживаємо часи лихоліть, що теж потребуємо рятунку, що теж потребуємо відкрити найбільшу цінність, задля якої ми на цьому світі живемо, щоб не втратити орієнтири у своєму житті, щоб не втратити велич своєї власної гідності”.

По завершенні Літургії, єпископ і священники разом з вірними, помолилися перед Ліською чудотворною іконою, випрошуючи заступництва і опіки Богородиці для всього українського народу, після чого було уділено відпуст. На завершення, до присутніх звернувся о. Мирон Гринишин, який подякував владиці Тарасу, священникам і численним прочанам, а також усім, хто причинився до організації святкувань. Насамкінець відбувся обхід навколо храму, в часі якого владика Тарас окропив присутніх свяченою водою.

Пресслужба Стрийської єпархії

Довідка: Ліська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (знаходиться в Стрию, у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці)

Перші згадки про ікону Богородиці в м. Лісько (Польща) датуються 1570 роком. Лісько було великим відпустовим місцем. 25 січня 1946 року ікону перевезено до Стрия українцями-переселенцями з Польщі і вона знаходиться в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

У 2000 році вперше був організований відпуст, а з 2002 року прощі до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці стали традиційними. Відпуст відбувається у липні на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці.

У 2005-2007 роках Чудотворну ікону Ліської Матері Божої було відновлено. 24 травня 2014 року з благословення Папи Франциска ікона була коронована Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*