У СТРИЮ ПОСАДИЛИ ДЕРЕВА МИРУ

Міський голова Олег Канівець спільно з головою міжнародного гуманітарного штабу Анною Крисюк та іноземними інструкторами з тактичної медицини  з Люксембургу, Франції, США посадили Дерева миру –  два саджанці «Американської дугласії» на території меморіального комплексу  «Борцям за волю України» у Стрию в День Героїв, 23 травня. Перед тим гості засвітили лампадки і приклонились перед стелами українським Героям.

Анна Крисюк зазначила, символічним є те, що  саме у День Героїв  вона з командою мала змогу висадити деревця та вшанувати відвагу українських воїнів. Перед тим, як засипати землею лунки з саджанцями, гості написали на папірцях свої бажання та разом з монетками закопали їх. А бажання було у всіх одне, щоб як найшвидше закінчилася війна в Україні нашою перемогою.

Заступник міського голови Стрия Андрій Стасів вручив гостям подарунки на згадку про  подію. Деревця прикрасили стрічками у національних синьо-жовтих барвах.

Акція «Посади дерево миру» була започаткована в Україні 5 листопада 2016 року за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги. Акція розпочалася в Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і військових конфліктів з метою привернення уваги суспільства до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на сході України та до непоправної шкоди, завданої природним ресурсам України. З моменту започаткування акції «Посади дерево миру» у більш як сотні міст і сіл, зокрема й у прифронтовій зоні, були висаджені дерева.

 Мета акції – привернення уваги українців до екологічних проблем, формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, роз’яснення важливості збереження природної спадщини, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму, прагнення берегти природу рідної землі та країну. Висадка дерев миру – це унікальна можливість для кожного долучитися до озеленення у різних куточках нашої країни та порятунку природи.

На завершення Олег Канівець сказав: «Тиждень тому, я вже садив дерево миру в Люксембурзі, де перебував у складі делегації зі Львівщини. Сьогодні маємо честь вітати в Стрию тренерів з тактичної медицини, які перебувають на наших теренах за ініціативи міжнародного штабу допомоги українцям. Нехай ці деревця будуть для стриян та наших гостей згадкою про те, що Європа з нами і разом ми збережемо нашу землю для нащадків квітучою, зеленою та головне – мирною».

                                                        Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*