У СТРИЮ ВІДКРИЛИ АЛЕЮ ГЕРОЯ УКРАЇНИ

Символічно, що саме 6 грудня – у День Збройних Сил України стрияни увіковічнили ім’я Героя України, військовослужбовця, молодшого лейтенанта, командира 2-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», учасника російсько-української війни Тараса Бобанича, урочисто освятивши та відкривши алею, яку назвали його ім’ям.

Тарас Бобанич з позивним «Хаммер» загинув 8 квітня 2022 року в бою проти російських військ під час виконання бойового завдання підрозділом на Ізюмському напрямку.

Дійство відбулося на початку проспекту В. Чорновола. На ліхтарях завчасно встановили інформаційні таблиці з написом: алея ім. Героя України Тараса Бобанича та  сітілайт з портретом Захисника.

Після спільної молитви та освячення таблиці о. Мирон Гринишин сказав такі прості та водночас складні слова: «Він залишив свою оселю, перспективну  роботу, щоб бути серед інших патріотів та боронити найрідніше й найцінніше – рідну землю. Сьогодні зранку Євангеліє говорило, що сіль має велику силу, але її викидають геть, коли вона звітріє. Тарас Бобанич був тією сіллю, яка давала смак дороговказу і вела за собою. Він був ангелом-охоронцем для своїх побратимів, не просто провідником, а батьком. Дуже добре, що ця алея веде із залізничного двірця  до центру міста, і гості Стрия, коли йтимуть на вокзал, будуть читати її назву і знатимуть Героя на ім’я. Нехай Господь прийме душу Тараса, який віддав найцінніше – життя. А нам іти його шляхом».

На заході були присутні батька Героя Микола і Тетяна Бобаничі та вдова Наталія. Пан Микола  від хвилювання біля мікрофону був не багатослівним. Дружина Наталія наголосила, що жертва Тараса була не марною і він продовжує жити в пам’яті усіх тих, хто знав його. Своїм прикладом він спонукає продовжувати боротися за незалежність України. І те, що ми увіковічуємо Героїв у пам’ятних знаках, алеях, вулицях, муралах – це прояв нашої вдячності за їхню боротьбу. Його життя – це приклад для наслідування підростаючим поколінням.

Перший заступник міського голови Стрия Микола Дмитришин привітав усіх захисників і захисниць з Днем Збройних Сил України й зазначив: символічно те, що Алея Тараса Бобанича поруч з проспектом В’ячеслава Чорновола – двох Героїв України, які жили і боролися  заради незалежності нашої держави. І наголосив, що сильний народ той, який пам’ятає і береже своїх Героїв. Він зачитав вірш-присвяту Тарасу Бобаничу, в якому є такі рядки: «На згадку про загиблого в бою, Алею слави маємо в Стрию. Бобанич Хаммер на ім’я Тарас поліг за Україну і за  нас».

Слово мав і друг Офіцер член визвольного руху «Правий сектор», який з побратимами спеціально приїхав до Стрия, щоб вшанувати пам’ять бойового товариша. Його промова була лаконічна та емоційна. Маємо бути справжніми українцями і любові до України слід навчати з пелюшок. А ворога треба знищувати. «Ми не просто українці – ми українська нація!», – наголосив друг Офіцер.

На завершення всі присутні та перехожі, які зупинилися, щоб вшанувати Героя, виконали наш славень – Гімн України.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*