«УКРАЇНСЬКІ МОТИВИ» З ГЛИНИ

Маєте трохи вільного часу завітайте в музей художника Петра Обаля, що у м. Стрию  (вул. Шевченка, 107). Тут  експонується міні-виставка Надії МЕЛЬНИК  «Українські мотиви». Майстриня щоразу дивує новими цікавими роботами з глини.

З творчістю Надії Мельник стрияни знайомі з чисельних вернісажів мистецького об’єднання «СтрийКо», до якого вона входить. Її глиняні звірі чи казкові герої, які прикрашають вазу для квітів або слугують для інших побутових потреб, милують око і зачаровують. У художниці своєрідне бачення  дійсності, яку прагне прикрасити і вдосконалити. Іноді бере в руки фарби, щоб глина набула  особливого змісту.

Пані Надія розповідає, що з дитинства постійно щось ліпила з пластиліну, поки не дізналася, що можна вкладаючи душу й натхнення у звичайну глину отримати дивовижний результат у вигляді химерних істот, квітів, горняток і об’ємних картин.

Та не тільки з глиною вправно працює мисткиня. Надія Мельник навчалася у Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва на відділенні художня шкіра. А всю магію роботи з глиною опановувала вже у Львівській художній академії. Згодом доля повернула її у рідний Стрий, де більше 20 років викладала художню кераміку у Вищому художньому училищі (тоді ХПТУ 16).

Пані Надія на заслуженому відпочинку та жоден день не  проходить без творчості, без улюбленої глини. Серед її робіт є тризуб, герб Стрия, інша патріотична символіка. Представлена і релігійна тематика, зокрема на виставці побачите Діву Марію, маленького Ісусика та Йосифа.

Сам виріб, каже майстриня, ліпить дуже швидко,  а от  підготовка глини, однакова концентрація вологості матеріалу, розігрів печі до потрібно температури –  це процес тривалий. Усі створені нею сувеніри в одному екземплярі, ексклюзивні. Надія Мельник не тиражує однакові вироби, а щоразу створює щось нове. Тому її роботи завжди оригінальні й самобутні.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*