В АМЕРИЦІ ПОМЕР МАРКО БАНДЕРА

«Наша сім’я у великому смутку. Таких добродушних, люблячих, дотепних людей, як світлої пам’яті Марко Бандера, насправді, дуже мало. Господь покликав його у світлий час Воскресіння Христового і мусимо з тим змиритись, хоча і не віриться, що не почуємо і не побачимось. Спочивай з Богом, наш дорогий Марко», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Оксана Бандера, директорка садиби-музею Бандер, що у с. Воля Задеревацька.

 

Про втрату також написала племінниця Христина Піжик: «Наш вуйко Марко надзвичайно любив Україну і все, що з нею пов’язано. Завзято грав на бандурі та вчив інших, розмовляв справжньою українською мовою, яка була ще до поправок, і виправляв нас, коли ми вимовляли запозичені слова, як-от: «чому ви кажете американською «волонтер», коли є гарне українське слово «доброволець»?».

Розповідав про Україну всім знайомим в Америці, гордився своїм походженням та славними предками.  Разом із сім’єю вони святкували найважливіші християнські свята за українськими традиціями і навіть в той самий час, що і ми, будучи в Америці. Любив борщ і вареники і тішився, коли десь поблизу них відчиняли заклад з українською їжею, бо він би міг поласувати українськими смаколиками.

Коли розпочалась повномасштабна війна, він всіляко допомагав Україні та оббивав пороги урядових організацій разом з іншими членами діаспори, щоб домогтись від уряду Америки більшої підтримки для України.  Він завжди був в курсі останніх новин і щиро вірив в нашу перемогу. Планував приїхати до нас ще на літні канікули..

На останньому фото, яким він ще декілька днів тому поділився зі мною в нашому з ним чаті, написав, що нарешті найшов відзнаку своєї гори у штаті Вашингтон.

Знайшов свою гору… І зараз він напевно якраз в дорозі до чогось вічного, світлого і високого.  Вічна пам‘ять! Царство небесне!».

 

У «Вікіпедії» є скупенька інформація про Марка Бандеру. Народився у 1960 році.  Американський бандурист, учасник Української капели Бандуристів цм. Т.Г. Шевченка в м. Детройт. Автор численних обробок та перекладів інструментальних творів для бандури. Завершив свої магістерські студії в етнографії та фольклору в Едмонтонському Університеті в 1991 р. Автор праці про виробництво українських народних цимбал у Західній Канаді.

Олег ДУБ. Фото із сімейного архіву родини Бандер.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*