ВАГОМИЙ СИГНАЛ СОЛІДАРНОСТІ З УКРАЇНОЮ

Внаслідок розв’язаної росією жорстокої війни ми бачимо страждання, знущання, втрату рідних, житла нашими українцями.   Мільйони громадян України змушені втікати від окупації, шукати прихистку  у більш безпечні для їх сімей місцях –  на заході України та в країнах Європи, Азії,  Америки, Канаді.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) адаптуються до нових умови проживання, навчання, шукають  роботу. Дружні до України країни активно сприяють  ВПО

акліматизуватися в новому середовищі, пропонують різнопланову гуманітарну допомогу.

Минулого тижня наше місто з офіційним візитом, вже вдруге, відвідав посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. За словами  дипломата, ще в квітні 2022 року, перебуваючи в Стрию,  його команду вразило, як відповідально і швидко реагувала місцева влада на гуманітарні потреби ВПО. Тоді була більше моральна підтримка, підкреслив дипломат.

Зараз уряд Франції кораблем із  Марселя відправив гуманітарний вантаж 75 тонн у порт Констанца, що в Румунії. Потім вантажними автомашинами гуманітарну допомогу доставлено в Стрий. Це продукти харчування, ліки, будівельні  матеріали. Левову частку вантажу скеровано на Чернігів і Харків, зокрема будівельні матеріали для відбудови зруйнованих об’єктів, де працюють французькі спеціалісти.

Посол Франції  Етьєн де Понсен зазначив, що різнопланова допомога –   політична, військова, економічна, гуманітарна –  це вагомі сигнали їхньої солідарності з Україною.

Міський голова Стрия Олег Канівець подякував  Етьєну де Понсену за високу оцінку роботи мерії й швидке реагування на гуманітарні потреби ВПО, яких зараз в Стрийській ОТГ нараховується 9.5 тисяч осіб.

Організовано зразкове зберігання і видача гуманітарного вантажу. Це довіра до нас і до нашого міста, наголосив О. Канівець. Він подякував Президенту  Емманюелю Макрону, уряду Франції та дипломатичній службі за підтримку майбутнього вступу України в ЄС, а  також дієву підтримку ЗСУ. Очільник громади  висловив надію на подальший розвиток і співробітництво між нашими країнами.

Ольга ПИЛИПІВ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*