ВАСИЛЬ НАГІРНИЙ — ТВОРЕЦЬ ХРАМІВ І ДУХУ

15 січня з нагоди відзначення 175-ої річниці від дня народження Василя Нагірного, творця новітнього, національного, сакрального архітектурного стилю та громадського діяча європейського рівня кінця ХІХ та початку ХХ ст., у церкві Покрови Пресвятої Богородиці с. Гірне спільно із Народним домом  с. Гірне Грабовецько-Дулібівської ТГ реалізовано проект культурно-духовної дипломатії під назвою «Василь Нагірний – творець храмів і духу».

Проекти з серії культурно-духовної дипломатії є саме тими задумами, що розповідають світо­ві про цінності України, про людей, що творили і творять Україну.

А особливо сьогодні, у час вій­ни і після ракетного обстрілу Дніпра, коли тисячі голосів знов летять в Небо: «Боже!.. Закрий, захисти, збережи!». Ми знаходи­мо сили у церкві, молитві і коляді, ми йдемо по слово про великого будівничого Василя Нагірного, бо свято віримо, що переможемо і відбудуємо.

Дякуємо отцю Григорію Шеп­тицькому за слово духовної відно­ви, за молитву за ЗСУ, за всіх Героїв України та за невинно убієнних українців. Дякуємо працівникам культури НД с. Гірне за змістовну розповідь про свого земляка та за співану молитву  і коляду.

Після церкви поклонились Великому українцю Василю На­гірному у підніжжі пам’ятника. Разом ми незламна нація, яка молиться і говорить про відбудову України.

Ольга  БОДНАР, головний спеціаліст сектору культури Стрийської РДА.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*