ВІД РОМАНА ДО ЙОРДАНА

В умовах страшної війни проти усього українського, проти людяності, де заперечується саме існування України, значно ускладнилася і соціально- психологічна ситуація наших земляків.

Хочу загострити увагу до такої категорії  людей, як пенсіонери. Дуже часто це самотні, хворі і, подекуди,нікому не потрібні люди. Зорганізовані в колективи за інтересами, де люди похилого віку мають можливість спілкуватися, вчитися, подорожувати, допомагають відчути себе більш впевнено, відчути руку підтримки поруч.

Саме такими людьми поважного віку і займається наш Університет Третього Віку, який вже шостий рік працює в Стрию. Сьогодні наша мета зменшити стреси, психологічне напруження, перемогти страхи  і відчути себе потрібними.

Наш УТВ, враховуючи склад­ну ситуацію, не залишає людей наодинці. У переддень свята Миколая, яке полюбляють усі – і діти, і літні люди, слухачі УТВ зі­бралися на чергову зустріч «за круглим столом».

Темою зустрічі обрали укра­їнські свята, які ми відзначаємо в грудні. Анна Лецюк розповіла про святого Романа, Володимира Ониськів про святу Катерину, Анна Мокрицька про Андрія Пер­возванного. Надія Романович розповіла про Миколая –   захис­ника вірян і найтаємничішого святого.

І він не забарився. Святий Ми­колай прийшов привітати наш УТВ із святом. Це була для нас приємна несподіванка. Він вітав наше товариство та подарував кожному смаколики, а ми співали для Миколая колядки.

Не могли не віддати шану на­шим захисникам. Прослухавши патріотичну пісню Вікторії Ніро «Воїни Світла, Воїни Добра»,  подумки молилися за наших вояків, тим більше, що на фронті воюють сини деяких наших слу­хачок. Це були сльози і біль за Україну.

Велику подяку висловюємо директору Народного дому Олек­сандру Ілечку за надане примі­щення, а також велика подяка народному депутату України  Андрію Коту. Кожного року пан Андрій не забував про наш уні­верситет і вже шостий рік поспіль завжди виділяє подарунки до дня святого Миколая, а також він допомагав у нашому станов­ленні.

За роки роботи УТВ ми закла­ли наріжний камінь у фундамент, до якого докладаються все нові і нові підвалини. Створили міцний колектив однодумців, маємо історію створення нашого уні­верситету, маємо вже і свої тра­диції, на яких і базується  подаль­ша робота.

Наше гасло: вік живи, вік учись! А Генрі Форд говорив, що не­залежно, скільки тобі років –  20 чи 80, ти молодий, поки вчиш­ся!

Наші слухачі вітають стриян із прийдешніми різдвяними святами. Ми молимося і впевнені в нашій Перемозі, бо правда є одна і це – Бог.

Ольга ПИЛИПІВ, керівник УТВ.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*