ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ СТРИЙСЬКОЇ СОТНІ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

20 серпня у Стрию на майдані Ринок волонтери Стрийської сотні Січових Стрільців влаштували  Благодійний ярмарок, на якому зібрали 101 237 грн, 105 євро, 30 злотих, 5 доларів, 5 корун. Кошти підуть на потреби ДБ «ОДЧ Карпатська Січ». Мета –  2 100 000 (два мільйони  сто тисяч грн). Ця сума потрібна для закупівлі всього необхідного для наших захисників. Частину речей волонтери  вже придбали та передали на передові позиції.  І це завдяки кожній гривні, яку задонатили небайдужі люди.

Благодійний ярмарок у Стрию можна охарактеризувати так: для людей – враження, для військових –  кошти. У межах суботнього ярмарку стрияни та гості міста мали змогу побачити унікальну колекцію зброї з першого в Україні приватного військового музею «Штурм» (м. Львів).  Його засновник відомий доброволець з батальйону «Айдар» Володимир Правосудов. Він зібрав близько трьох тисяч одиниць зброї, військових одностроїв, топографічних мап, відзнак і нагород, плакатів, газет, раритетних документів, поштівок та світлин. Багато унікальних експонатів, які відображають історію боротьби українців, починаючи від козацької доби й закінчуючи сучасною військовою агресією рашистів.

А ще був бограч від шефа ресторації «Breadway Stryi» Сергія Пожара та о. Василя Процика,  пароха церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії, який  офірував продукти для приготування страви.

Також було розгорнуто виставку «Фронтові портрети» добровольця «ОДЧ Карпатська Січ» Василя Бичка, який за 5-7 хвилин малював портрети, а  благодійні кошти за них передав у скарбничку ярмарку. Під майстерний олівець художника потрапив навіть міський голова Стрия Олег Канівець, який вітаючи учасників ярмарку сказав: «Нехай «Карпатська Січ» робить бавовну кожну ніч!».

Для дітей пропонували аквагрим. Оформили тематичну фотозону та організували  фуд-корт і  реалізовували патріотичні сувеніри.

А ще виступив легендарний співак Юрко Юрченко (YURCASH), який нині воює  складі батальйону «ОДЧ Карпатська Січ». Він виконав пісні, створені війною і бойовими звитягами побратимів.

Волонтери розповідають, як на ярмарку до них підійшов хлопчина і передав «Січовикам» свій квадрокоптер (на фото). Його звати Артур Космик. На запитання, чи не шкода йому таку дорогу річ віддавати? Відповів: «Хлопцям він більше потрібний!».

Ще одна  маленька героїня – Яна Якубовська (на фото). «Дівчинка назбирала гроші і купила нашим воїнам фільтри на воду. Такі діти –  яскравий приклад того, заради кого варто жити і боротися. Дякуємо вам, Яночко та Артуре, від імені усіх «Січовиків», дякуємо батькам, які виховують таких патріотичних дітей», – зазначає волонтер, командир ГФ ОГП Стрийська сотня Січові Стрільці Василь Здирко.

Штаб Стрийської сотні Січових Стрільців знаходиться у Народному домі м. Стрия (вул. Народна, 8). Долучайтеся до ініціатив волонтерів, допомагайте армії. Разом до перемоги!

                                                                                     Наталія КАРПЕНКОВА.

 ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВОЛОНТЕРІВ

«Ви займаєтесь здирництвом»! Коментар з цією фразою  «прилетів» на нашу сторінку у фб. Скажемо відверто, прочитати таке було образливо, враховуючи нашу роботу, але…

Як відповідальні люди, ми розуміємо, чому виникають такі питання. Для чого ми просимо у вас шалену суму у понад два мільйони гривень і чому не можна закупити дешевшу амуніцію? Даємо відповіді на ці та інші запитання.

Перш за все, давайте розберемося в ціновій політиці. Хороша амуніція апріорі коштує дорого. Бо вона створена з перевірених матеріалів, має правильний покрій, у ній влітку не спекотно, а взимку не холодно. Чи можна купити дешевшу?  Можна, але…

Але рибальська форма, пошита з тканини, яку легко засікти тепловізором вночі.

Кросівки за, грубо кажучи 1000 грн, теж можна носити, проте через тиждень -другий активного користування вони порвуться, і доведеться знову викладати тисячу.

Годинник за 300 грн з амазону також показує час, але він не є водонепроникним і протиударним, і в тих умовах, в яких знаходяться наші побратими з нього мало користі. Двічі  з розгону за стрибнеш в бліндаж, або ж поруч з тобою гаратне «арта» і йому гаплик. Знову ж таки доведеться безкінечно довго купувати новий, поки сума не набіжить до тих 3-5 тисяч гривень, за які ми купуємо один раз але гідно.

Чи могли б ми вкоротити наш бюджет хоча б на половину і закупити дешевше? Могли! Але за місяць чи два доведеться купувати знову. Та це не означає, що ми тринькаємо гроші наліво і направо. Кожну гривню, фунт, євро чи долар ми намагаємось зекономити. Шукаємо гуртові закупівлі, часто просто від виробника чи за кордоном. На це йде багато сил і часу але так само є результат.

До прикладу, остання наша покупка – 30 комплектів обвісів на АК, коштували нам з вами 90 тисяч гривень. Тобто 3 тисячі гривень один комплект! Якщо ви пошукаєте в Інтернеті, то побачите, що такі комплекти коштують близько 5 тисяч за штуку. Тож ми справді стараємось економити, тільки не на якості, а на купівлі гуртом.

Можливо у вас виникне питання, а чому хлопці не придбають це все за власні кошти?

Тут все теж максимально просто. До червня цього року «ОДЧ Карпатська Січ», в складі якої воюють наші стрияни, була добровольчим батальйоном і хлопці не отримували жодної зарплати. Вони пішли воювати, бо не могли вчинити по-іншому, а не з бажання «заробити». Лише в червні «січовики» офіційно стали підрозділом ЗСУ. Дехто з них дотепер не отримав перших виплат через бюрократичні моменти, але це не впливає на їхнє бажання боронити свою землю! Свої заощадження ще на початку повномасштабного вторгнення хлопці тратили на амуніцію для себе і побратимів, автівки та техніку, але ми ж розуміємо, що будучи півроку на війні і не маючи доходу, далеко не заїдеш!

І на завершення. Ми не вимагаємо і не примушуємо, але просимо! І так, просити буває вкрай складно з кількох причин. Перш за все завжди існує бар’єр коли ти залежиш від волі іншої людини. А ще ми знаємо, що відповідальні за кожну копійку, за кожну допомогу і це також великий вантаж. Уявіть, що у вас в розпорядженні, по суті, чужі гроші. Гроші, які нам пересилають дорослі і діти, бабусі і дідусі, люди яких ми добре знаємо і яких ніколи в житті не бачили. Це людські гроші, важко зароблені і збирати їх, так само як витрачати – велика відповідальність.

Але ми не підведемо. Бо Ваша довіра і наша репутація – це те, на чому тримається волонтерство!

                                                        Штаб Стрийської сотні Січових Стрільців.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*